Turnuva Kuralları | E-spor Türkiye

Turnuva Kuralları

E-SporTurkiye.com Tabanlı Turnuva Kuralları

Aşağıda, E-SporTurkiye.com tabanlı turnuvaların kural listesini bulacaksınız. E-SporTurkiye.com'un ev sahipliği yaptığı herhangi bir turnuvada aşağıdaki kurallardan bir veya bir kaçını çinemeniz durumunda turnuvadan diskalifiye edileceğinizi Unutmayın

 

1) Genel Kurallar

 

 1. E-SporTurkiye.com Tarafından yetkilendirilen her turnuva görevlisinin kararları bağlayıcı karardır. E-SporTurkiye.com, turnuva görervlilerinin tarafsızlığını sağlamlakla yükümlüdür.
 2. E-SporTurkiye.com'da yayınlanan her turnuva haberi, o turnuva için bağlayıcı anonstur.
 3. Resmi olarak banlamadığımız her gerçek kişi, sitemizde yapılan turnuvalara katılabilir. Bir kişi banlama yetkisi E-SporTurkiye.com yetkililerine aittir. E-SporTurkiye banlanan kişilere neden sunmakla yükümlü değildir.
 4. Yönetim tarafından yapılan bir anonsu görmeseniz dahi, anons yapılmışsa kabul etmiş sayılırsınız.
 5. Kullanıcıların maç saati, kural belirleyemez, belirli kural ve saati değiştiremez
 6. Tüm kullanıclar rakiplerine ve turnuva yetkililerine karşı saygılı olmalıdır. Küfürlü konuşmada, saygısız veya ahlak dışı davranışta bulunan kullanıcılar, oluşturduğu sıkıntının büyüklüğüne göre belirli bir süre ya da devamlı olarak E-SporTurkiyenin ev sahipliği yaptığı turnuvalardan uzaklaştırılır.
 7. Turnuvalar bağlı oldukları oyunların en son sürümünde yapılacaktır. Bu nedenle turnuvalara katılacak kullanıcıların etkinliğine girmek istediği oyunun son sürümüne sahip olması gerekmektedir.
 8. Bir turnuavaya katılarak, o turnuvanın maç takvimini kabul etmiş bulunursunuz. 
 9. Turnuvalardaki bütün iletişim "Türkçe" Olmak zorundadır.

2- Takım ve Oyuncular

 

 1. Bir Takımın E-SporTurkiye.com tarafından ev sahipliği yapılan turnuvalara katılması için en az 5 üyeye sahip olması gerekmektedir. (Hearthstone Hariç)
 2. Bir Takım turnuvaya katıldığı takdirde, tüm üyeleri o turnuvanın kurallarını kabul etmiş olur.
 3. Bir Takım istediği zaman takımına oyuncu alabilir, bir oyuncuyu takımında çıkabilir. Oyuncu ekleme çıkartma işlemi yürürlükte olan bir etkinlik zamanında oldu ise, o takımın etkinliğe devam etmesi için minimum takım gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir
 4. Bir takım geçici/yardımcı (stand-in) olarak bir oyuncu oynatmak istiyorsa, oyuncunun e-sporturkiye.com'da takımda bulunması şarttır.
 5. Bir Takımın edinebileceği geçici/yardımcı oyuncu sayınsında bir sınırlama yoktur.
 6. Oyuncuların oyun içi kullanıcı adı ile e-sporturkiye.com kullanıcı adının aynı olmasını öneririz. Aynı olması zorunluluk değildir lakin yeri geldiğinde sizden 2 üyelik sahibinin aynı olduğuna dair kanıt isteyebiliriz. Kanıtı yeterli bulmamamız durumunda takımınız turnuvadan diskalifiye edilebilir

3) Takvim

 1. Turnuva tarih ve saatleri, turnuvaya göre değişiklik gösterebilir. 
 2. Bir turnuvanın maç saati, turnuvanın önceki turlarının maç süresine göre erkene alınabilir/ileriye ertelenebilir.
 3. Turnuva yetkililerinin onayı olmadan hiçbir maç ertelenemez/erkene çekilemez.
 4. Maç saatinde takımlardan biri ortada yoksa diğer takım ortada olmayan takımı maç saatinden sonra 15 dakika daha beklemelidir. Eğer takımlardan biri tam kadro olamıyorsa fakat rakibi ile iletişim halinde ise kadrosunun tamamının maça gelmesi için maç saati onrası 30 dakika süresi vardır.

 

4) Lobi Kurulumu ve Sunucu Seçimi

 1. E-SporTurkiye.com'un ev sahipliği her turunuvada maçın oynanacağı odayı/lobiyi kurmak maç sayfasında sol tarafta buluna takıma aittir. Maç sayfasında sol tarafta bulanan takım odayı kurup şifresinide maç sayfasına yazmakla yükümlüdür. Eğer sol tarafta bulunan takım 10 dakika içinde bu işlemi yapmazsa bu görev sağ tarafta bulunan takıma geçer.
 2. E-SporTurkiye.com bu konuda aksi bir anons yapmadığı ve iki tarafında bu konuda anlaştığı sürece isteyen herkes oynanan maçları izleyip yayın yapabilir.
 3. E-SporTurkiye.com yetkilileri ve-veya yetkilendirdikleri kişiler maçları takımların izni olmadan sunabilir/izleyebilir.
 4. Turnuvalarda oynanması gerekensunucu seçimi şu şekildedir; League Of Legends'ta Türkiye Sunucusu, Dota2'de Lüksemburg ya da Avusturya Suncuları 
 5. Maç sayfasında solda bulunan takım oyun içerisinde hangi tarafta oynayacağını seçme hakkına sahiptir.
 6. Oyunlar Dota ve LoL'de kaptanların kahraman seçip yasakladıkları modda / Kaptan modunda oynanacaktır

5) Oyun İçerisi

 1. İki takımın 10'ar dakika pause hakkı vardır. 10 dakika sonunda karşılıklı anlaşma ile daha fazla oyun duraklatılaabilir.
 2. Maç esnasında bir oyuncu bağlantısını kaybederse geri bağlanması için 10 dakikalık genel pause hakkı dışanda ekstra 5 dakika verilir. Düşen her oyuncu ayrı 5 dakika hak tanınmaz
 3. Oyun içerisinde oyununun yönünü değiştirecek büyüklükte bir BUG ile karşılaşılırsa oyun hemen durdurulur ve bir yetkili ile iletişime geçilmeye çalşılır. Oyun hakkındaki kararı yetkililer verir.
 4. Turnuvalarımızda herhangi bir edit-hack-yardımcı programlar ve scriptler yasaktır.
 5. GG , FF gibi ibareler oyunun bitişi için yeterli değildir. Oyun tam anlamıyla sonuçlanana kadar lütfen oyuna sadık kalın.

 

6) Cezalar ve Uygulamalar

 1. Kural ihlali durumunda turnuva yetkilileri bir kişi ya da tüm takım cezalandırabilir.
 2. Kural ihlalleri sonucu 1 maçlık cezadan, ödülden mene hatta E-SporTurkiye.com'un ev sahipliği yaptığı bütün turnuvalardan yasakalamya kadar çıkabilir.
 3. Kural ihlali sonuçları turnuva yeklilerinin takdirindedir.

 

7) Ödül Ulaştırması

 1. E-SporTurkiye.com'un yaptığı turnuvaların para ödülleri Paypal yoluyla turnuvayı kazanan takımın veya oyuncunun belirleyeceği hesaba yollanacak
 2. Turnuvayı kazandıktan sonra yetkililer kazanan takımın kaptanına veya kazanan kişiye ulaşmaya çalışacaktır lakin görevliler bunu yapmak zorunda değildirler. Kazanan takım veya oyuncu kişisel bilgileri ile birlikte paypal adresini turnuva@e-sporturkiye.com a bildirmek zorundadır.
 3. Kazanan takım veya oyuncu turnuvayı kazandığı saatten sonra 7 gün içerisinde bu bağlantıyı kurmak zorundadır. 7 gün içerisinde bu iletişimi kurmayan takım ve/veya oyuncular ödül hakkında bulunamaz.
 4. Turnuva ödüllerinin vergi kesintileri farklı olmaktadır. Ödül havuzu olarak gösterilen ödül miktarı vergiden kesilmişte olabilir olmayadabilir. Bu konuda lütfen önceden bilgi alınız.