PUBG'nin Alfa'dan Çıkış Tarihi Ertelendi | E-spor Türkiye

Haberler

PUBG'nin Alfa'dan Çıkış Tarihi Ertelendi

7.7.2017 16:55:51PUBG Alfadan Çıkar Mı?

Player Unknown's Battlegrounds ilk çıktığı dönemlerde, oyunun yaratıcılarından Brendan Greene; "planlarımız doğrultusunda gidersek oyun 6 ay sonra Alfa versiyondan çıkacaktır." demişti. Bugün ise Green kendisini yalanlayarak, alfa versiyondan çıkmak için 6 ayın yeterli olmayacağını belirtti.

Oyunun Steam sayfasından PUBG severlere durum hakkında bilgi veren Greene şunları söyledi. "Oyunu Alfa Versiyondan çıkarmak için kesin bir tarih vermemizin bizlerin, oyunculara her özelliği ile tamamlanmış bir oyun ortaya koymasında çok bir engel olduğunu farkettim. Verdiğimiz tarihte herhangi bir sebepten dolayı oyunu Alfa'dan çıkaramazsak da PUBG oyuncularını da hayal kırıklığına uğratmış olacağız. Bu nedenle 6 aylık sözü kaldırıyoruz."

Bu sözler tam da Brendan Greene'in RPS sitesine verdiği röportajdan iki gün sonra sarfedildi. O röportajda ise Green; "6. - 7. ay gibi Alfa'dan çıkacağız." demişti. Geçmişte H1Z1 ve DayZ oyunları da Alfa versiyonları ile çok büyü sükse yapmış herkes tarafından sevilerek oynanmaya başlanmıştı. Sonralarında ise Alfa versiyonlarının çok uzun sürmeleri nedeni ile popüleriteleri git gide azaldı.

Bugünlerde öyle bir durum, PUBG için gerçekleşmeyecek gibi gözükse de, bir dönem kimseler de DayZ ve H1Z1'in bu durumlara düşeceğini tahmin edemezdi. Green, 2017 içinde Alfa'dan çıkmayı düşündüklerini belirtse de kesin bir tarih vermemektedir.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin