10 Milyon Dolar Yatırım Alan Automaton, PUBG'ye 1000 Kişi ile Oynanan Rakip Çıkartıyor | E-spor Türkiye

Haberler

10 Milyon Dolar Yatırım Alan Automaton, PUBG'ye 1000 Kişi ile Oynanan Rakip Çıkartıyor

25.9.2017 16:47:191000 Kişilik Savaş Alanı Geliyor

Bildiğiniz üzere PlayerUnknown's Battleground, çıktığı ilk günden beri çok büyük bir popüleriteye sahip oldu. Bu popülerite o kadar büyüdü ki oyun Steam'de en çok oynanan, Twitcht'e en çok izlenen oyun oldu. Bu başarının sırrı elbette oyunun iyi olmasından kaynaklandı. Oyunun yapımcısı Brendan "PlayeerUnknonw" Greene yapmış olduğu bir röportajda, PUBG hakkında şunları söylemişti.

"PUBG'yi çıkartmadan önce piyasada olan BattleRoyal tüm oyunlarını uzun uzun inceledim. Özellikle de H1Z1'e azımsanamayacak büyüklükte bir zaman ayırdım. Tüm eksikliklerini not aldım. Kendi aklımda bulunan fikirlerle birlikte bu eksiklikleri füzyonlayınca ortaya PUBG çıktı. Şunu söylemem gerekiyor, eğer H1Z1 olmasaydı PUBG olmazdı"

Kısacası rekabet ortamı PUBG gibi mükemmel bir oyunu ortaya çıkartı.

Şimdiki haberimiz ise İngiltere'den. İngiltere'nin ünlü oyun şirketlerinden "Automaton" yeni bir BattleRoyal oyun için başta "Cambridge Ventures" yatırım şirketi olmak üzere birkaç yatırımcıdan toplamda 10 Milyon Dolar yatırım aldıklarını açıkladı. Yatırım açıklaması ile birlikte oyun hakkında ilk bilgileri de veren şirket daha büyük oyun alanı ve daha çok oyuncu sayısını hedeflediklerini belirtti.

SpatialOS oyun tasarım programı önderliğinde kurulacak oyunun PUBG'deki 8x8 haritanın aksine 12x12 harita oynanacağı ve 100 değil 1000 online oyuncuyu aynı anda savaştıracağı paylaşılan bilgiler arasında. Basit bir matematik işlemi yaptığımızda PUBG 64 birim-kare'lik bir alanda 100 kişi savaştırıken yeni oyun 144 birim-kare'de 1000 oyuncu savaştıracak. Bu da demek oluyor ki oyun PUBG'den 5 kat daha fazla çatışmalı geçecek.

Oyun şirketinden yapılan açıklamalar şimdilik bu kadar. Oyunun adının ne olacağı ise henüz kesin değil. IGN sitesi haberi kendi sitelerinde duyururken oyunu "Project X" olarak duyurdu. Buradaki Project X, oyunun adının bilinmemesinden dolayı "Bilinmeyen Proje" manasında kullanıldı. Ülkemizdeki bazı site ve sayfalarda oyunun isminin Project X olacağını zannedip duyurularını o yönde yaptı. Biz e-SporTurkiye.com olarak sizlere proje hakkındaki en doğru bilgileri ulaştırıyoruz.

Önümüzdeki günlerde oyun ile ilgili yeni bilgiler geldikçe Sitemizde, Facebook Sayfamızda ve Twitter Sayfamızda duyurularını görebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin