Yeni Kahraman: Sombra | E-spor Türkiye

Haberler

Yeni Kahraman: Sombra

22.11.2016 09:44:25Yeni Kahraman: Sombra

Kendisi kendi gerçek adını bile hacklemiş olan, 30 yaşında, Meksikalı bir hackerdır. Eskiden Los Muertos isimli örgüte üye olan Sombra, şuan Overwatch'ın düşmanları konumunda olan Talon'un üyesidir. Fakat sinematiğinde gördüğümüz üzere onları da kendi çıkarları uğruna umursamayabiliyor. Buraya kadar verdiğimiz bilgilerden bile şüpheliyiz, çünkü Sombra tarafından değiştirilmiş olabilir.

Sombra, Offense sınıfı bir kahraman olarak bize sunulmuş durumdadır.

Yetenekleri

Opportunist (Pasif)

Sombra canı %50'nin altında olan düşmanlarının siluetlerini duvarın arkasından dahi görebilir. Takım arkadaşları bu özellikten faydalanamaz. Bu yüzden Sombra oynayan kişinin sürekli konuşup takımla iletişimde olması gerekir

 

Machine Pistol (Sol Tık)

Sombra, tamamen otomatik bir tabanca kullanır. Saniyede 20 mermi ateşleyebilir. Her bir mermi 2,4 - 4 arasında hasar verir. 60 mermi kapasitesi vardır. 1,5 saniyede silahını doldurabilir. Kısa mesafede fazlasıyla etkilidir.

 

Hack

Sombra maksimum 15 metre menzilden rakiplerinin yetenekleri, ilk yardım paketlerini ve turretları hackleyebilir. Yetenekler 6 saniye kullanılamaz. İlk yardım paketleri 60 saniye boyunca rakipler tarafından kullanılamaz. Ayrıca küçük olan paketler 2,5 saniyede bir büyük olanlar ise 3,5 saniyede bir yenilenir. Turretlar 10 saniye kullanılamaz hale gelir. Hack yeteneğinin cooldown süresi 12 saniyedir.

 

Thermoptic Camo (Sol Shift)

Sombra 6 saniyeliğine görünmez olur ve saniyede 8,8 metre hareket hızına ulaşır. Cooldown süresi 6 saniyedir. Cooldown görünmezlik efekti kalktıktan sonra başlar. Saldırmak, hasar almak, agresif yetenek kullanmak görünmezlik efektini kaldırır. Hanzo'nun Sonic Arrow yeteneği ve Widowmaker'ın ultimate yeteneği olan Infra-Sight tarafından görülebilir.

 

Translocator (E)

Sombra ışınlanabileceği bir obje kullanır. Etkisi 15 saniye sürer. Rakipler tarafından görülebilir fakat yok edilemez. Sombra istediği zaman (bu obje aktif olduğu sürece) objeye ışınlanabilir. 6 saniye cooldown süresi vardır.

 

Ultimate Yeteneği: EMP (Q)

Sombra'nın ultimate yeteneği 6 saniye etkisini gösterir. Sombra etrafındaki bütün elektromanyetik enerjiyi kullanılamaz hale getirir. Rakiplerin kalkanları, bariyerleri buna dahildir. Patlamaya yakalanan tüm rakipler hack etkisine girer.

 

Sombra diğer tüm saldırı kahramanları gibi kolayca öldürülebilen bir kahramandır. Fakat yetenekleri düzgün kullanıldığında kolaylıkla kaçabilecek bir kahramandır. Sombra'nın ultimate yeteneği ve hack yeteneği ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin