Worlds2017 Yarı Final Karşılaşmaları Yarın Başlıyor | E-spor Türkiye

Haberler

Worlds2017 Yarı Final Karşılaşmaları Yarın Başlıyor

27.10.2017 13:16:18Worlds2017 finaline yaklaşıyoruz, Final biletinin ilk sahibi  yarın SK Telecom ve Royal Never Give Up  arasında oynanacak yarı final karşılaşması ile belli  olacak.

Çeyrek Final Karşılaşmaları nasıl geçti hatırlayalım.

Çeyrek finalin ilk karşılaşması LCK şampiyonu Longzhu ve Samsung Galaxy arasında oynandı.Finalin favori isimlerinden biri olan Longzhu çeyrek final karşılaşmasında galibiyet alamadan 3-0 kaybetti ve mutlak favori olan takım hepimizi şaşırtarak turnuvaya veda etti.

Çeyrek finalin 2. Karşılaşması ise SK Telecom ve Misfits Gaming arasında oynandı. Mutlak favorilerilerin diğer bir ismi  olan SK Telecom, Misfits’in farklı oyun tarzı karşısında zorlandı ancak 5 maçlık serinin galibi SK Telecom oldu. Misfits dünya şampiyonasına veda etsede destek rolünde yaptığı farklı tercihler ve güzel oyunlarıyla aklımızda yer etmeyi başardı.

Yarı finalin 3. karşılaşma ise Fnatic ve Royal Never Give Up arasında oynandı. Dünyanın en iyi nişancıları arasında gösterilen Rekkles ve Uzi ‘nin karşılaşması bizim çok merak ettiğimiz karşılaşmalardan biriydi. Karşılaşmada Fnatic sadece 1 galibiyet almayı başardı ve turnuvaya veda etti. Ev sahibi Çin yarı finale bir takım çıkarmanın mutluluğunu yaşarken Fnatic’in nişancısı Rekkles’ın hüzünlü halleri ekranlarımaz yansıdı.

Son yarı final bileti için ev sahibi Çin'in takımlarından Team We ve C9 arasında oynanan karşılaşma ise çok çekişmeli geçti seride 1-2 geride olan Team We seriyi geri çevirdi ve ard arda aldığı 2 galibiyetle adını yarı finale yazdırmayı başardı. Böylece tüm batı takımları Words2017'ye veda etmiş oldu.

Asyalılar Worlds2017’yi domine etti !

Worlds2017 yarı finaline ev sahibi Çin’den RNG ve Team We katılırken ,Son 4 Dünya Şampiyonasında da galibiyet alan Kore’den  SK Telecom ve Samsung Galaxy yarı finallere katılmaya hak kazandı.Yarı final karşılaşmaları şu şekilde;

  • 28 Ekim Cumartesi  saat 10.30   - SK Telecom v Royal Never Give Up                                        
  • 29 Ekim Pazar saat 10.30           - Samsung Galaxy v Team WE

 

 Final’in adı değişecek mi ?

2016’da oynanan final karşılaşması SK Telecom ve Samsung Galaxy arasında oynanmıştı. Finale yakışır derecede çekişmeli geçen bu karşılaşma 5 maça uzamış ve SK Telecom aldığı galibiyetle dünya şampiyonu olmuştu.  2017 karşılaşmalarında ise ev sahibi Çin’in finalin adını değiştirmeye kararlı olduğu bir gerçek. Finalin adı değişecek mi bunu önümüzde ki günlerde hep birlikte göreceğiz.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin