Temsilcimiz SuperMassive, MSI 2017'ye Veda Etti | E-spor Türkiye

Haberler

Temsilcimiz SuperMassive, MSI 2017'ye Veda Etti

7.5.2017 01:39:28Temsilcimiz MSI 2017'den 7. Olarak Eve Dönüyor

MSI 2017'da son 6 takım arasına katılıp, ana etkinlikte boy gösterebilmek için son engel olan elemelerde temsilcimiz SuperMassive, rakibi Gigabyte Marines takımına 3-1 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

Grup aşamasında A grubunu lider tamamlayan ve eleme bölümünde Flash Wolves ile eşleşen temsilcimiz SuperMassive, grubundan çıkarak ilk 7'ye girmeyi zaten garantilemişti. Diğer taraftan B grubunu lider bitiren GAM takımı da elemelerde TSM ile eşleşti. Bu dörtlü eleme grubundan sadece "1" takım ana etkinliğe kalamayacak ve elenecekti.

Elemelerin ilk turunda güçlü rakibi karşısında etkili bir oyun sergileyemen SuperMassive, FlashWolves maçından 3-0 yenik ayrılmıştı. Bu galibiyet FW takımı ana etkinliğe katılmaya hak kazandırırken, temsilcimiz şansını sürdürebilmek için, TSM - GAM maçının mağlubunu yenmesi gerekiyordu.

TSM ile eşleşen GAM takımının yaptığı ilk tur karşılaşması, bizim Flash Wolves ile yaptığımız karşılaşmanın aksine çok çekişmeliydi. 3-2 skor ile biten karşılaşmada GAM ekibi şansızlığının da etkisi ile maçtan yenik ayrıldı. Böylelikle üst tura çıkabilmek için son şanslarını kullanabilmek adına temsilcimiz SuperMassive ile eşleşti. 

Temsilcimiz, Gigabyte Marines ile karşılaştığı maçın ilk oyununa büyük bir konsantrasyon eksikliği ile başladı. Bu konsantrasyon eksikliği performansımıza da yansıyordu. İletişim eksikliği ile yapılan takım savaşlarından hiçbir verim alamadık. Snowball modunda gittikçe güçlenen GAM ekibi ise maçı fazla da uzatmadan sonlandırdı ve ilk oyunun galibi oldu.

İkinci oyunda daha kendinden emin bir performans gösterdiğimiz su götürmez bir gerçekti. Daha iyi seçimler ve daha iyi iletişimle ikinci oyunda üstünlüğümüzü kurduk ve her ne kadar ilk oyunu kaybedip az da olsa demoralize olduysak da ekibimiz ikinci maçı alarak hem kendilerine hem de destekçilerine umut vermiş oldu. 

Üçüncü maçta ise olanlar oldu. Belki de tüm SuperMassive destekçilerinin şaşkınlıktan ağızlarını açıkta bırakan oyunlar başladı. Temsilcimiz SuperMassive'in ve oyuncularının deneyimli olduklarına ve bizleri MSI'da daha iyi konuma getirmek için canları pahasına çabaladıklarına yürekten inanıyoruz fakat 3. ve 4. oyunda yapılan seçimler ve yasaklamalar ile birlikte seçilen şampiyonların gösterdiği düşük performanslar, tüm sosyal medya ve twitch chatinde olay konusu oldu.

Yapılan seçimler ile gösterilen kötü performansın birleşimi ile temsilcimiz 3-1'lik skor ile vadiden yenik ayrıldı ve MSI 2017'ye 7. olarak veda etti.

Bu sonucun ardından TSM ve Flash Wolves ile birlikte üst tura çıkan ekip Gigabyte Marines oldu. Bu üç takım SKT, G2 ve Çin temsilcisi Team WE ile grup aşamasında kozlarını paylaşacak.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin