Galatasaray e-Spor'un Kadrosu Hakkında İlk Bilgiler - Koç Belli Oldu | E-spor Türkiye

Haberler

Galatasaray e-Spor'un Kadrosu Hakkında İlk Bilgiler - Koç Belli Oldu

21.12.2016 14:53:15Galatasaray e-Spor Takımının Yeni Koçu Belli Oldu

Son günlerin ilgi odağı ​ Galatasaray e-Spor takımının kadrosu yavaş yavaş şekilleniyor. GSTV ekranlarında konuşan, Galatasaray e-Spor Menajer Mert Tanrıverdi, izleyenelere kadro hakkında birkaç ipucu paylaştı.

GSTV spikerinin sorduğu "kadronun kimlerden oluştuğu sorusuna" açık cevap vermeyen Tanrıverdi, Riot Games'in Türkiye Liginde 2 yabancı oyuncuya müsade ettiğini belirterek, "Biz de bu hakkımızı kullanara 2 yabancı + 3 Türk şeklinde takımımızı kurduk" sözlerini dile getirdi. 

Mert Tanrıverdi'nin sözlerinden Galatasaray e-Spor kadrosunun tamamlandığı anlaşılırken, günümüzde bazı takımların kullandığı 6-7 kişilik kadro stratejisinden de uzak durulduğu gözlenmiş oldu.

Yine GSTV yayını esnasında yapılan açıklama ile de Galatasaray e-Spor takımı yeni sezonda birlikte çalışacağı koçlarını tanıttı. Galatasaray e-Spor'un yeni koçu, daha önce Britanya ekibi  The Manalight'ta da koçluk yapmış Hollandalı çalıştırıcı  Ruben ‘Daisyx’ Korte oldu.

League of Legends Takım Menajeri Mert Tanrıverdi, “Kulübümüze ve yönetimimize teşekkür ediyoruz. Uzun bir sürecin sonunda mutlu sona ulaştık. Koçumuz Ruben ‘Daisyx’ Korte’yi açıklıyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum. Sadece iki günlük bir süreç sonunda Galatasaray’a gelmeyi kabul etti. İstanbul’u gezdirdik. Kendisi çok mutlu” ifadelerini kullandı.

Hollandalı çalıştırıcı Ruben ‘Daisyx’ Korte ise “Kadro şu an açıklanmadığı için üstüne yorum yapmam doğru olmaz. Fakat genç yeteneklerden kurulu bir takım olacağımızı söyleyebilirim. Bu ekiple başarılı olacağımıza inanıyorum. Stadyumu gezdim. İnanılmaz güzel bir yer. Atmosferi daha önceden biliyordum. Burada çalışacak olmaktan çok mutluyum” şeklinde konuştu

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin