FlyQuest Takımı Duyruldu | E-spor Türkiye

Haberler

FlyQuest Takımı Duyruldu

5.1.2017 20:01:33 

FlyQuest Takımı Duyruldu

ESPN muhaberilerinden Jacob Wolf'un haberine göre Milwaukee Bucks’ın ortak sahibi Wesley Edens Fortress yatırım grubyla birlikte FlyQuest adı altında e-Spor camiasına giriyor.

Takım şimdilik sadece bir alanda performans sergilicek. O da 2.5 milyon dolara satın aldıkları Cloud9'ın League of Legends takımı. Bu yeni şirket ilerisi için e-Spor'a daha fazla yatırım yapmayı amaçladığını belirtiyor ama henüz net bir bilgi yok. Anlaştıkları takıma vericekleri isim ise FlyQuest. Takımın yönetimine ayrıca güçlü New York yatırımcılarından Marc Lasry, Wesley Edens'ın oğlu Ryan Edens ve Fortress investment grubu yöneticilerinden Sarah Watterson yardımcı olucak.

FlyQuest Cloud9'ın oyuncularının 4 tanesiyle vermiş oldukları 2.5 milyon doların 700,000$'i ile anlaştı.Anlaştıkları oyuncular:

Üst koridorda An "Balls" Van Le,

Orta koridorda Hai "Hai" Du Lam,

AD taşıyıcı rolünde Johnny "Altec" Ru,

Destek rolünde Daerek "LemonNation" Hart olucak.

 

Henüz orman için biriyle görüşmemiş olan takım profesyonel tecrübesi olan birisiyle anlaşıp 20 Ocak'ta Kuzey Amerika Ligi Şampiyonlar serisinde boy göstermeyi planlıyor.

Takımın kemik kadrosunda dört pozisyon belliyken flaş bir transferle gelicek yeni oyuncu seriye bu kadar az bir zaman varken uyum sağlayabilicek mi biz de merakla bekliyoruz. Profesyonel futbol ve basketbol takımları yöneticileri ya da profesyonel sporcular dışında yatırımcı olarak bu sektöre giren Wesley Edens ve Fortress yatırım grubu e-spor'un gelişiminin hızla arttığını yine kanıtlıyor.

Türkiye'de de bu konuda, Dota 2 üzerine kurulan Team Secret'ı satın alan Kemal Sadıkoğlu da güzel bir örnek. E-sporTürkiye ekibi olarak oluşum aşamasındaki FlyQuest'e başarılar diliyor ve bu tür e-spor yatırımcılarının Türkiye’de de artmasını umuyoruz.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin