Dumbledoge, SuperMassive'e Veda Etti | E-spor Türkiye

Haberler

Dumbledoge, SuperMassive'e Veda Etti

12.5.2017 15:23:35Dumbledoge Avrupa Yolcusu Mu?

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en iyi desteklerinden olan Dumbledoge, geçtiğimiz günler Twitter hesabından paylaştığı tweet ile SuperMassive’den Rio dönüşü ayrılacağını duyurdu. Başarılı destek, yurtdışından teklif bekliyor.

Kariyeri NilüferBelediyeEspor 1603’te başlayan Dumbledoge, sırasıyla ANT Gaming ve sonrasında Aces High Esports Club’ta oynadıktan sonra yükselişte olan kariyerini 2015’te Beşiktaş e-Sports Club’a transfer olarak devam ettirdi. BJK başarılı bir Kış Mevsimi geçirerek 2015 IWCI’ya gitmeye hak kazanmışlardı. Burada grup aşamasını 3-3 gibi bir skorla bitirip yarı finale kalan BJK, grup aşamasını 5-1 bitiren Tayland ekibi Bangkok Titans’ı 0-3 geçerek adını finale yazdırmış, burada da Brezilya ekibi INTZ- e-Esports’u 3-1 geçerek 2015 MSI’ya katılmıştı.Kariyerinin belki de dönüm noktası olarak ifade edebileceğimiz BJK vs. SKT T1 maçında Janna ile Faker’ı katleden Dumble, bir an herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştı. 2015 MSI sonrası dağılan BJK’dan SuperMassive eSports’a transfer olan Dumble, SUP ile iki başarılı sezon geçirdikten sonra takımdan ayrılma kararı aldığını sosyal medya hesabından paylaştı.

Dumbledoge’un ayrılmasını SUP’un fatura kesmesi olarak değerlendirmek yanlış olur. 2017 TŞL Kış Mevsimi formunu 2017 MSI Ön Elemelerinde sürdüren oyuncu MSI’ya yükselen yolda beklentileri karşılayamamış, takımın kötü draftingler sonucu elendiğini görmüştük. Takımdan ayrılığının karşılıklı anlaşarak olduğunu belirten başarılı desteğin bir sonraki durağı ise henüz belli olmasa da oyuncunun EU LCS/CS sahnesinde oynaması bekleniyor. Öte yandan SUP’un destek rolüne kimi getireceği ise henüz bilinmiyor lâkin bir tahminde bulunmak gerekir ise bu isim Cognac olabilir.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin