Almanya Başbakan'ı Merkel, Seçim Vaatleri Arasında e-Spor'a Yer Verdi | E-spor Türkiye

Haberler

Almanya Başbakan'ı Merkel, Seçim Vaatleri Arasında e-Spor'a Yer Verdi

7.7.2017 15:45:16Angela Merkel, e-Spor'a Destek Vereceklerini Açıkladı

Almanya, başbakanlık seçimlerinin arifesinde. 24 Eylül'de gerçekleşecek seçimler öncesinde partiler üst üste yapacakları icraatleri listelemeye devam ediyor. Bazı partiler, Genç kesime ulaşabilmek için belkide en güzel yolu bulmuş: e-Spor

24 Mayıs'ta Almanya'nın ana muhalefet partisi Sosyalist Demokrat Partisi (SPD), yaptıkları açıklama ile Almanya siyasetine e-Spor'u ilk kez taşıdı. SPD yaptıkları açıklamada "Genç Almanların, e-Spor'a duyduğu tutkuyu görüyoruz. e-Spor'un geleceğin önemli parçlarından biri olacağından eminiz. Bu nedenle, iktidara gelmemiz durumunda e-Spor ve e-Sporcuların koşullarını iyileştirme ve geliştirme üzerine çalışmalar yapacağız" dedi. Parti, sonraki günlerde bu sözlerinde ek olarak "e-Spor'u, diğer sporlarla aynı konuma yükseltip, federasyonunu dahi kurabiliriz." de dedi.

e-Spor dünyası için sevindirici bu söylemlerin ardından, geçtiğimiz günlerde, Almanya'nın şu anki başbakanı Angela Merkel'in partisi CDU'da e-Spor hakkında söylemlerde bulundu.  SPD'nin yanında daha sade sözler sarfeden CDU, Alman halkına şu söylemlerde bulundu: "Video oyunları günümüz dünyasının en önemli kültürel varlıklarından oldu. Muhafazakarlar olarak e-Spor'u da pozitif bir şekilde destekleyeceğimizi ve yapılabilmesi için uygun şartları sağlayacağımızı dile getiriyoruz."

e-Spor konusunda her ne kadar SPD kadar heyecan uyandıran söylemde bulunmasa da Demokratik Hristiyan Birliği'nin (CDU) bu sözleri dile getirmesi dünya çapında büyük bir adım olarak görülüyor. Bizim ülkemizde de olduğu gibi Almanya dahil olmak üzere diğer ülkelerde de muhafazakar partiler, yeniliklere çok sıcak bakmazlar. Bu nedenle Angela Merkel ve partisinin bu söylemi bile dile getirmesi e-Spor'un ne denli büyük bir pazar oluşturmaya başladığının bir göstergesidir.

Umuyoruz ki ülkemizde de bu yönde çalışmalar görebiliriz. 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin