1907 Fenerbahçe TBF Şampiyonu Oldu | E-spor Türkiye

Haberler

1907 Fenerbahçe TBF Şampiyonu Oldu

19.8.2017 18:25:431907 Fenerbahçe Türkiye Şampiyonu Oldu

League of Legends Türkiye Büyük Final'i bugün saat 13:00'da İstanbul Ülker Sports Arenada 1907 Fenerbahçe ve BAU SuperMassive takımları arasında oynandı. Maçlar Twitch.tv Youtube.com ve BeIN Sports'tan naklen yayınlanırken, sadece Twitch.tv ve Youtube üzerinden izleyen kişi sayısı yüz binleri aştı.

Her anı heyecan dolu geçen Türkiye Büyük Finali karşılaşmasının galibi, 3-0'lık skor ile rakibi BAU SuperMassive'e mutlak bir üstünlük kuran 1907 Fenerbahçe takımı oldu. 1907 Fenerbahçe takımı bu galibiyetle Ülkemizi Worlds finallerinde temsil etme hakkını da kazanmış oldu.

Draft bölümünde SuperMassive takımı elinden geldiğince Frozen'ın oynadığı şampiyonları yasakalamaya çalıştı fakat bu durum Frozen'ı biraz olsun bile durduramadı. Maçlarda Aurelion Sol, Orianna ve Taliyah oynayan Frozen tam anlamıyla harikalar yarattı ve takımını şampiyonluğa taşıyan isim oldu. Frozen göstermiş olduğu bu performans ile de TBF 2017'nin En Değerli Oyuncusu (MVP) ödülünü de almaya hak kazandı.

Fenerbahçe'nin bir sonraki durağı Worlds. Takım, Eylül ayında başlayacak Worlds 2017 turnuvasında Ön Eleme Aşaması’nda oynayacak ve gruplara kalıp dünyanın en iyileriyle mücadele etmek için çaba gösterecek. 

 

 

Şampiyonluğu, 1907 Fenerbahçe oyuncuları ile yönetimi sahnede hep birlikte kutladı. 1907 Fenerbahçe Derneği başkanı Ali Koç da bu sahnede yer alan yöneticiler arasındaydı. Şampiyonluk kutlamaları esnasında Riot Games tarafından mikrofon uzatılan Ali Koç şampiyonluk ile ilgi şu değerlemelerde bulundu: "Bu proje bize ilk geldiğinde biz eSpor'un ne olduğunu bile bilmiyorduk fakat Projeyi getiren Sina Afra ve Erol Bilecek bu konuda çok hevesliydi. Bizlerde bu heves doğrultusunda onayı verdik ve projeyi başladık. Doğru kişilerle doğru çalışmaları yaptığınzda da meyvelerini toplamanız gördüğünüz gibi uzun sürmüyor"

 

1907 Fenerbahçenin Şampiyon Olduğu Türkiye Büyük Finali 2017'den Görüntüler

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin