Yeni Shaman Legendary'leri, Op mu değil mi? | E-spor Türkiye

Haberler

Yeni Shaman Legendary'leri, Op mu değil mi?

27.11.2016 16:46:54



Yeni kartlar Op mu, Nope mu?

Jade Lotus Gang oylaması sonunda kazanan belli oldu. Yeni gelecek kartlar White Eyes ve The Storm Guardian, legendaryleri ile Shaman klasına oldu. Bu kartların açıklanması ile birlikte ise ortalık karıştı. Neden mi? Öncelikle sizlere kartları tanıtalım;

 


 

White Eye: 5 Mana - 5/5 - Deathrattle: Destene, The Storm Guardian karıştır. - Overload: Yok - Taunt

The Storm Guardian: 5 Mana - 10/10 - Overload: Yok- Taunt

 


 

Birçok Hearthstone severe göre bu kartlar aşırı güçlü. 5 Mana için 5/5 kart koymak ve Deathrattle olarak da "5 Mana'ya 10/10 kart" kazanmak ilk etapta çok güçlü gibi görünmekte fakat unutulmamalı ki birden fazla, deathrattle'ı durdurabileceğimiz counter kart mevcut. Hex, Polymorph ve Silence kartlar bunlardan sadece birkaçı. Hatta düzgün bir stratejiyle, Sylvanas ile çalmanız bile mümkün olabilir, deathrattle kartı.

Yine de ortalamanın üstünde güçlü olduğu aşikar olan bu kartların, Shaman klasında, Overload'a da sahip olmamamsı da insanların bu kartlara "OP" olarak yaklaşmasında önemli rol oynuyor ama unutulmamalı ki kartlar aşırı ağır kartlar. Kullanmanız dahilinde oyununuzu yavaşlatmış olursunuz. Bu nedenle de midrange veya aggro Shaman destelerinde bu kartlarla çok karşılaşmayacağımızı düşünüyoruz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yeni Shaman Legendary'leri, "Op mu Nope mu?"

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin