The Grand Tournament Kartları -3 | E-spor Türkiye

Haberler

The Grand Tournament Kartları -3

10.8.2015 14:05:27The Grand Tournament Kartları -3 

   The Grand Tournament'in çıkmasına az bir süre kaldı ve Blizzard her geçen gün yeni kartları yavaş yavaş tanıtmaya devam ediyor. Bu haberimizde sizlere Blizzard'ın yayınladığı Paladin, Priest ve Warlock sınıflarına ait kartları tanıtacağız. Şimdilik 1 common ve 2 rare ve 1 legendary olmak üzere 4 Paladin kartı; 2 common ve 1 epic olmak üzere 3 Priest kartı; 2 common, 1 rare ve 1 legendary olmak üzere 4 Warlock kartı yayınlandı.

PALADIN
Argent Lance

                                                 
   Kullanıldığında 2 tarafın destesinden rastgele 1'er kart çekilir. Eğer bu kartı kullanan kişinin çektiği kartın manası daha yüksek ise Argent Lance +1 Durability(dayanıklılık) kazanır. Çekilen kartlar desteye geri eklenir. Paladin'lerin oyun başlarında hissettikleri removal eksikliğini giderebilcek bir kart gibi gözüküyor. Joust'un kazanılması halinde 2/3'lük bir silaha dönüşmesi kartı kullanılabilir yapıyor. Eğer 2/2 olarak kalsa bile rakibin 1 kartını görmüş olmak destesi hakkında genel bir fikre sahip olmaya yarar. Oyun başında karşımızda Face Hunter mı yoksa Midrange mi var öğrenmek belki bir secret'ını görüp ona göre oynamak gerçekten büyük bir avantaj sağlıcaktır.

Warhorse Trainer

                                                 
   Board'da bulunduğu süre boyunca bütün Silver Hand Recruit'lere +1 hasar puanı veriyor. Aggro veya control bütün paladin destelerinde görmeyi düşünebilceğimiz bir kart. Mustar for Battle ve Quartermaster ile birlikte güzel bir sinerji yakalayabilir. Oyuna girdiği anda öldürmekte fayda var, yoksa çok baş ağrıtacağı kesin.

Tuskarr Jouster

                                                 
   Oyuna sürüldüğünde 2 tarafın destesinden rastgele 1'er kart çekilir. Eğer bu kartı kullanan kişinin çektiği kartın manası daha yüksek ise Tuskarr Jouster, Paladin'i +7 iyileştirir. Çekilen kartlar desteye geri eklenir. Aggro destelere karşı çok etkili bir kart olarak gözüküyor. Aggro destelerde genel olarak kartların değerleri düşük olduğundan yüksek bir ihtimalle iyileştirme özelliği tetiklenecektir. Olurda tetiklenmezse bile 5 manaya 5/5'lik bir minion sahibi olmak bu kartın boşa gitmemiş olmasını sağlamaktadır. 

Eadric the Pure

                                                 
   Oyuna sürüldüğünde bütün düşman minion'ların saldırı gücünü 1'e getirir. Yüksek saldırı gücü olan kartların hasarını 1'e çekerken, saldırısı 0 olan kartlarıda 1'e yükseltir. 7 mana değerine karşılık 3/7'lik bir minion elde edilecekmiş gibi görünsede battlecry'ı bütün düşmanların saldırı gücünü 1'e çekmesi bu karta control destelerde yer ayırmaya yetecek mi?  3/7 genellikle 5 manalık bir kart gibi gözüksede en az 3 kişiye karşı kullanıldığında 3 tane 1 manalık Humility etkisi karta değerinin üstünde performans göstertmektedir. Bakalım kendisine control destelerinde nasıl bir yer bulacak.

PRIEST
Flash Heal

                                                 
   Kullanıldığı hedefi 5 iyileştirir. Kahraman, minion veya düşman, hedefi ne olursa olsun anında +5 iyileştirme etkisi ve 1 mana değere sahip olması kartın yerini sadece kontrol destelerinde değil bütün priest destelerinde anti aggro olarak sağlamlaştırmaktadır. Aynı zamanda Auchenai Soulpriest ve Gazlowe gibi kartlarlada çok güzel kombine edilebilir. Kart kendisini yeterince açıklıyor. Üzerine söyleyecek çok birşey yok. Aggro destelere karşı mı yoksa agresif bir kart olarak mı daha çok kullanılacak ileride göreceğiz.

Confuse

                                                 
   Kullanıldığında board'daki bütün minion'ların canlarını ve saldırılarının yerini değiştirir. Yani 2/4'lük bir kartı 4/2'lik bir karta çevirir. Yüksek canı düşük saldırısı olan kartları board'dan temizlemek için kullanılabilir. Diğer yandan kendi yüksek canlı düşük saldırılı minionlarımızın hasarını yükseltmek için kullanıp düşmanın suratına bir anda çok yüksek hasarlar verebiliriz. Birçok kombinasyona açık olan bu kartın nasıl kullanılacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Holy Champion

                                                 
   Bu kart oyunda olduğu sürece ne zaman bir kahraman veya minion iyileştirilirse +2 saldırı gücü kazanır. Lightwarden ile aynı mantığa sahip olmasından dolayı şimdiden adı Mediumwarden'a çıkan bu kartın çok can yakacağı kesin. Priest'ler bu gidişle 7-8. turlarda rakibine tek atacak duruma gelecekmiş gibi duruyor. Bu kart oyuna sürüldükten sonra 1 tur yaşayabilir ve sıra bize gelirse Holy Nova ve Circle of Healing ile oldukça güzel kombinasyonlar yapabilir gibi gözüküyor.

WARLOCK
Wrathguard

                                                 
   Bu kart oyunda olduğu sürece her hasar alışında aynı hasarı kendi kahramanı da alır. 2 manaya 4/3'lük bir minion olması bu kartı çok güçlü kılmaktadır. Void Terror ile güzel bir kombinasyon oluşturabilir. Coin ile ilk turdan oynanırsa rakibi oldukça zorlayabilir. Bu güzel hayallerin birde kötü tarafı olamaz mı? Tabiki de olabilir. Bu karta rakibiniz yüksek hasar veren büyülerini(Mageler Pyroblast veya Warriorlar yüksek armoru varken  Shield Slam) kullanırsa yüzünüze ağır bir darbe almış olursunuz. Tabi bunlar biraz uçuk hayaller olsada gerçekleşme ihtimalleri var.

Demonfuse

                                                 

   Bu kart kullanıldığında hedefindeki demon'a +3/+3 verirken rakibe +1 mana crystal verir. Demonfire'a çok benzeyen kartın +1/+1 fazla vermesi rakibe verdiği +1 mana crystal ile dengelenmiş. Peki Demonfire kullanmak mı yoksa Demonfuse kullanmak mı daha kârlı? Hangisi daha çok avantaj sağlıcak? Bu sorulara cevap vermek için biraz erken olabilir. Sonuçta henüz 4 tane warlock kartı açıklandı. Daha fazla yorum yapabilmek için diğer kartların çıkmasını beklemek daha doğru bir hareket olacak gibi gözüküyor.

Fist of Jaraxxus

                                                 
   Bu kart elinizden herangi(oynandığında veya Doomguard, succubus gibi kartlarla elinizden gittiğinde) bir şekilde çıktığı anda rastgele bir düşmana 4 hasar verir. zoo veya aggro destelerinde görebilceğimiz bir büyü. Bakalım yeni güncellemeyle birlikte kendisine nasıl bir yer bulacak.

Wilfred Fizzlebang

                                                 
   Warlock'ların yeni legendary kartı board'da bulunduğu müddetçe Hero Power ile çekilen kartların mana değeri 0'a düşer. Zoo ve Demon Warlocklar için pek uygun bir kart olmasada Handlock ile uyumlu olabilir. Ancak 4/4'lük bir kart olması dayanıklılığını azalttığı için 8. turdan önce oynamak biraz saçma olabilir. Garrison Commander ve Maiden of the Lake ile güzel bir kombinasyon oluşturabilir. Bakalım yeni metada kendisine nasıl bir yer bulacak.

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin