Innervate, Fiery War Axe ve Daha Bir Çok Karta Nerf Geliyor | E-spor Türkiye

Haberler

Innervate, Fiery War Axe ve Daha Bir Çok Karta Nerf Geliyor

6.9.2017 01:35:22Hearthstone'da nerf rüzgarı

Hearthstone'da nerf rüzgarı esecek. Blizzard, resmi sitelerinde yaptığı açıklamada, yakında yapacakları güncelleme ile oyunda standart modda kullanılan 4'ü sınıf kartı olmak üzere 5 kartın nerfleyeceğini (kartı güçsüzleştirecek şekilde değiştirme) duyurdu.

Bu kartların nerflenme kararlarının alındığı süreçte oyun geliştiricilerinin alternatif düşüncelerine de yer verilen açıklamayı sizler için Türkçeleştirdik. Nerfleri ve açıklamaları hep birlikte inceleyelim.

 

Innervate

Druid sınıf kartlarından biri olan Innervate bugüne kadar 0 mana karşılığında o tur için kullanan oyuncuya 2 mana veriyordu. Gelecek nerf ile Innervate'in verdiği bu 2 mana desteği 1'e düşecek. Şu sıralar revaçta olan Aggro Druid ve Jade Druid destelerine ufak bir darbe olmuş oldu.

 

Geliştiricelerin Alternatif Düşünceleri

- Kartın "2" boş mana kristalini doldurması.

- Kartın mana bedelinin 1'e çıkarılması ve verdiği özellik olan 2 mana kazanımının aynı kalması.

- Kartın mana bedelinin 4'e çıkarılıp, özelliğinin "6 mana kazanımı" olarak değiştirilmesi.

 

 


 

Fiery War Axe

Warrior sınıfına ait bir Weapon kartı olan FWA 2 mana karşılığında 3-2 weapon sağlıyordu. Gelecek nerf ile kartın kullanılması için gereken mana 2'den 3'e çıkartıldı. Birçok farklı Warrior destesinde kullanılan kartın en çok da Pirate Warrior destelerini etkileyeceği düşünülüyor.

 

Geliştiricelerin Alternatif Düşünceleri

- Mana bedeleinin sabit kalıp verdiği hasarın 2'ye düşürülmesi

 

 

 


 

Hex

Shaman sınıf kartı olan Hex, aynı zamanda bir spell kartıdır. Atıldığı minyonun 0/1 değerinde taunta dönüştüren kartın mana bedeli şu sıralar 3. Gelecek nerf ile birlikte kartın mana bedeli 4'e çıkacak.

Bizlerin kafasını çokça karıştıran bu nerfin sebebini Blizzard yetkilileri şu şekilde açıklıyor; "Hex'in nerf sebebi kartın güç-mana dengesinin bozuk olmasından dolayı değil. Shaman sınıfı şu sıralar çok fazla bir esnekliğe sahip. Hex'i değiştirmemiz Shaman sınıfının büyük ve önemli minyonlara karşı biraz daha güçsüz kılacak. Bir sınıfın güçlü ve güçsüz yönleri olması önemli."

 

 


 

Murloc Warleader

Neatural-Murloc kartı olan Murloc Warleader 3-3 gövdeye sahip. Kart, özellik olarak, yerde olan Murloclarınıza +2/+1 veriyor. Bunun çok güçlü olduğunu düşünen Hearthstone yetkilileri kartın diğer Murloclara verdiği +1 canı sıfırlama kararı aldı. Gelecek nerf ile birlikte kart diğer murloclara sadece +2 hasar verecek.

 

Geliştiricelerin Alternatif Düşünceleri

- Murloc Warleader ile birlikte Rockpool Hunter'ı da nerflemek.

- Sadece Rockpool Hunter'ı nerflemek.

 

 


 

Spreading Plague

Druid sınıfına ait bir başka kart olan Spreading Plague, geçtiğimiz ay gelen Knights of the Frozen Throne seti ile oyuna katıldı. 5 mana değerinde olan kart, eğer yerde rakibinizin kart sayısı sizinkinden fazla ise, sizin ile rakibiniz arasındaki kart sayısı farkı kadar 1/5 gövdeli taunt çıkarıyor. Eğer arada bir fark yoksa ya da sizin kart sayınız fazla ise kart sadece 1 adet 1/5 gövdeli taunt çıkırayor. Gelecek nerf ile yaptıkları değişmeyecek kartın mana bedeli 1 yükselip 6 olacak.

 

Geliştiricelerin Alternatif Düşünceleri

- Mana bedelin 7'ye çıkarılması düşünüldü fakat hali hazırda Innervate'i de nerfledikleri için vazgeçildi. 

 


 

 

Geliştiricelerden Notlar

 

Ultimate Infestation

Hearthstone topluluğunun Ultimate Infestation yorumları üzerine kartı nerfleyebilmek için kafa yorduk. Ultimate infestation şu sıralar Spreading Plague ile birlikte Druid destelerinde en fazla iş yapan kartlardan biri. Bu nedenle kartta bahsedilen her 5 sayını 4'e düşürmeyi düşündük fakat elimizde olan veriler bizlere gösterdi ki kartlar bireysel olarak her ne kadar güçlü olsa da asıl olay kartıların birlikte yarattıkları güç. Bu nedenle hali hazırda Spreading Plague ve Innervate'i nerflediğimiz için Ultimate Infestation'ı rahat bıraktık.

 

 


 

Ice Block

2018'in ilk genişlemesi ile wilda kayacak Ice Block'u, Hall of Fame katagorisine almayı düşünüyoruz ama kesin karar için 2018'de gelecek ilk genişlemeyi bekleyeceğiz.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin