Fenerbahceden Sonra Bir Futbol Kulübü Daha e-Spor Sahalarında | E-spor Türkiye

Haberler

Fenerbahceden Sonra Bir Futbol Kulübü Daha e-Spor Sahalarında

12.11.2016 21:35:52Fenerbahce'den sonra bir futbol Kulübü daha e-Spor Sahalarında

Geçtiğimiz aylarda Türk Futbol klubu olan Fenerbahçe League of Legends ile e-Spor sahalarına inmişti. Daha önceki haberlerimizde sıklıkla Futbol takımlarının hepsinin yavaş yavaş e-Spor'a da yöneleceğini belirtmiştik. Fenerbahçe'nin bu atılımının ardından, Fransa'dan bir haber var.

Geçtiğimiz aylarda Fransız Futbol Federasyonu yaptığı açıklma ile Fifa 17 ligi kuracaklarını ve takımlardan bu lig için altyapı hazırlamalarını istemişti. Bu konuda ilk adımlar Paris Saint Germain ve AS Monaco'dan gelmişti. Bugün bu ikiliye 3. bir takım eklendi.

 

 

Olympique Lyon takımı yaptıkları açıklama ile önümüzdeki günlerde bir Fifa oyuncusu ile anlaşacaklarını bildirdi. Klüp başkanı Jean Michael Aulas yaptığı açıklamada bu sektöre girdiklerini fakat köklerinden  kopup Fifa'dan öteye gitmeyeceklerini bildirdi. Aulas bu sözleri ile Fifa oyuncusu ile anlaştıktan sonra League of Legends takımı kurmaya hazırlanan Paris Saint Germain'i hedef aldı.

PSG kulübü, Eski Fnatic League of Legends oyuncu YellOwStaR'ın direktörlüğü liderliğinde LoL takımlarının iskeletini oluşturmaya başladı Bunun yanında klüp August “Agge” Rosenmeier ve Lucas “DaXe” Cuillerier isimli iki tane de Fifa oyuncusu ile anlaşmalı.

Fransa'da bulunan Futbol klüpleri bu akıma uymaya devam edecek gibi görünüyor. Olympique Lyon ile birlikte e-Spor'a yatırım yapan takım sayısı 30'un üstüne çıkmış oldu.

 

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin