FC Copenhagen, Dota2, Fifa, ve CS:GO Takımı Kurmaya Hazırlanıyor | E-spor Türkiye

Haberler

FC Copenhagen, Dota2, Fifa, ve CS:GO Takımı Kurmaya Hazırlanıyor

21.12.2016 00:53:19Danimarka Takımında e-Spor Muamması

Danimarka'nın en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan Finans.dk'nın paylaştığı habere göre, Danimarka'nın en bilindik futbol takımlarından biri olan  F.C Copenhagen (Kopenhag), aynı anda üç oyun ile e-spor sahnesine girmeye hazırlanıyor. Copenhagen'ın e-spor için yüz binlerce dolar bütçe ayırdığı da Finans.dk'nın verdiği bilgiler arasında.

Dota 2, CS:GO ve Fifa alanlarında yatırım yapamayı planlayan Danimarka ekibinin, sıfırdan takım mı kuracağı yoksa hali hazırda kurulmuş bir takımı satın mı alacağıhenüz kesinleşmiş değil.

Yer Kopenhag olunca akıllara hemen e-spor sahnesinin emektar takımı                              Copenhagen Wolves geliyor. Copenhagen Futbol Klubünün bu atağında, Copenhagen Wolves takımının kurucusu   Jacob Lund Kristensen'in bir parmağı olduğu kulislerde dolaşan bilgiler arasında.

Fakat takımın resmi kanadından yapılan açıklama ise Finans.dk'yı yalanlar nitelikte oldu. Copenhagen Futbol Klubünün sahibi şirketlerden biri olan Parken Sport og Entertainment A/S direktörü Anders Hørsholt, söylentilerin tam doğru olmadığını şu açıklamalar ile dile getirdi;

" e-Spor sahnesindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Heyecan verici bir sektör ve Copenhagen Futbol takımının en kısa sürede bu sektöre giriş yapması gerekmekte. Fakat ne zaman ve nasıl gireceğini sadece zaman gösterir. "

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin