The International 2017 Ana Etkinlik İkinci Gün Özeti | E-spor Türkiye

Haberler

The International 2017 Ana Etkinlik İkinci Gün Özeti

9.8.2017 22:42:10



International'ın İkinci Günü

Sürprizlerin yaşandığı birinci günün ardından ölüm grubuna dönüşen Kaybedenler Kademesi ve sürprizler yaratan takımların bulunduğu Kazananlar Kademesinin ikinci gün maçları da birinci günden geri kalmadı. Belki de gelmiş geçmiş en iyi International'ı izlediğimiz bu senede favorilerin Kaybedenler Kademesinde, pek beklentimiz olmayan takımların da Kazananlar Kademesinde yer aldığına şahit olduk. Gelin şimdi hep birlikte Ana Etkinlik ikinci günde oynanan maçlara göz atalım.

LFY vs TNC

Internationalda grup aşamasıyla birlikte adından çokça söz ettiren LFY, Güneydoğu Asya'nın güçlü takımlarından TNC karşısına çıktı. TNC ilk rounda İlk Kan'ı alarak başladı. Sonraları oyunun üstünlüğünü tam olarak ele geçiren şu oldu diyebileceğimiz bir takım yoktu. LFY takım savaşlarında, TNC ise pushta öndeydi. Daha sonra TNC dakika 40'da bir takım savaşından üstün çıktı ve Roshan'a gidip Aegis'i aldı. Bunun altından alt koridorda Natures Prophet'i de öldürdükten sonra pushlamaya devam eden TNC dakika 49'da LFY.Monet'in Terrorblade'le Metamorphosisin bitmesinin ardından dönüp bir takım savaşı daha kazandı. Bu savaşın ardından backdoor aktifken alt koridordaki barakaları aldılar ve orta koridordaki 3. kuleye döndüler. Bu sırada LFY'dan Inflame orta koridordan TNC'nin 2. kulesini alıyordu. Super'ın tekrar doğmasıyla LFY, TNC'nin pushunu durdurmuştu. Dakika 53'te LFY Ahfu'yu yem olarak kullandı ve devamda gelen savaştan galip çıktılar. Dakika 60'ta TNC takımını gafil avlayarak herkesi öldürdüler. TNC.Raven(Razor) ve SamH(Sand King) buyback atsa da yeterli olmadılar ve böylece ilk maçın galiba LFY oldu.

İkinci maç da bir orada bir burada devam ederken LFY dakika 24'te KUKU'yu öldürerek sonrasında Roshan'dan Aegis'i aldı. Dakika 26'ya gelirken LFY bir takım savaşı daha kazanıp pushlamasını hızlandırdı. Bu dakikadan sonra arkasına bile bakmayan LFY 33 dakika süren oyunu kazandı ve TNC'yi Kaybedenler Kademesine uğurladı.

LGD vs Virtus Pro

Grup aşamasının favorilerinden olan LGD ile son zamanlardaki yükselen performansıyla VP'nin karşılaşması pek de beklendik değildi. VP ilk maçı ilk dakikadan itibaren domine etti. Dakikalar 24'ü gösterdiğinde VP bir takım savaşında LGD'nin 4 üyesini öldürdüğünde skor VP lehine 25-5'ti ve LGD tarafından GG verilmişti.

VP ikinci maçı da tamamiyle domine ederek dakika 28'e geldiğinde aldığı takım savaşıyla skoru 24-8 yaptı ve LGD bir kez daha GG dedi. Böylelikle LGD de Kaybedenler Kademesine düştü.

Team Liquid vs Team Secret

Team Secret 1. rounda üstün başladı. Maçı da domine ettiler ve dakika 27'de sadece Secret.MP'nin Drow ranger olarak hayatta kaldığı bir savaştan sonra Team Liquid GG verdi.

İkinci maçta ise maç bir o tarafta bir bu tarafta geçiyordu. Miracle- Alchemistle Net Kazanç farkını açsa da Secret takım savaşlarını kazanıyordu. Dakika 21'de Roshan'da çıkan savaşta 2 supporta karşı 1 core takasına giden Secret için maç burada sonra kopmaya başladı. Bu savaşın hemen ardından Secret Khezu ve MP'yi de öldüren Team Liquid dakika 30'da üst koridordan barakaları da almıştı. Dakika 32 olduğunda MATUMBAMAN ve Miracle tekrar Aegis aldı. Bundan sonra orta koridorda çıkan takım savaşını da kazanınca dakika 35'e yaklaşırken Secret'a GG demek düştü.

Evil Geniuses vs Team Empire

CIS ve USA karşılaşması olması açısından ayrı bir parantez açılacak maçta ilk round başa baş başlamıştı. Az kill görmüş olsak da International'ın en heyecanlı maçlarından biriydi şuana kadar. Resolut1on'ın Sven oynadığı maçta maç dakika 60'a kadar uzayınca Phantom Lancer olarak Arteezy'nin yapabilecek bir şeyi kalmamıştı. Evil Geniuses ilk roundda GG demişti.

İkinci maça hızlı başlayan Team Empire'ı dakikalar 20'ye yaklaşırken yakalabilmişti EG. 1k kadar altın farkıyla tekrar öne geçen EG dakika 24'te Zai'nin jungle'da ölmesinden sonra Sumail ve cr1t'in de yukarıdaki Shrine'da ölmeleri üzerine üstünlüğünü kaybetmişti. Sonraları EG bulduğu solo killerle tekrar Team Empire'ı yakalamayı başarmıştı. Team Empire ise push yaparak bu farkı tekrar açmaya çalışıyordu. Terrorblade(Arteezy) ve Sven(Resolut1on)'in olduğu maçta oyun artık yine late game'e kalmıştı. Dakika 49'ta başlayan takım savaşında Empire.fn Mirana'yla triple kill aldı ve Empire burada itibaren arkasına bakmadan dakika 52'de maçı bitirdi.

Ana Etkinlikte Üçüncü Gün Maçları

TNC vs OG
LGD vs DC

Newbee vs IG

VP vs LFY

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin