Evil Geniuses'in Yeni Sahibi Peter "PPD" Dager Oldu | E-spor Türkiye

Haberler

Evil Geniuses'in Yeni Sahibi Peter "PPD" Dager Oldu

13.12.2016 02:37:37Alliance ve Evil Geniuses artık GoodGame şirketine bağlı değil.

e-Spor klüplerinden  Alliance ve  Evil Geniuses artık GoodGame ve Twitch şirketine bağlı değil. GoodGame ve Twitch şirketleri takımlar ile anlaşmalarını feshederek takımları oyunculara devretme kararı aldı.

Twitch yetkilileri, bu iki takımla sürdürdükleri partnerliklerinin Twitch.com açısından karlı olmadığını düşündüğü için desteklerini çekme kararı aldı. GoodGame şirketinin, Alliance'ın ve Evil Geniuses'ın  eski sahibi Alex Garfield da Ağustos ayında takım haklarını Twitch'e güzel bir meblağya satmıştı fakat Alex Garfield ve GoodGame şirketi takımlar için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyordu. 

Şirketlerin desteklerini tam anlamı ile çekmesinden sonra açıkta kalan takımların sahiplenilmesi geçikmedi. Alliance kanadında hangi oyuncunun takımı sahiplediği daha belli değilken, eski Evil Geniuses oyuncusu,  Peter "PPD" Dager, Evil Geniuses'ı satın alarak takımın yeni CEO'su ve sahibi oldu. PPD yaptığı bu girişim ile Evil Geniuses'ın sadece Dota2 takımını değil diğer tüm branşların da yeni sahibi oldu.

e-Spor dünyasının en köklü takımlarından olan Evil Geniuses ve Alliance takımlarının, dünyanın en büyük ve en prestijli turnuvası "The International" şampiyonlukları mevcut. Şu an durumu kötü olan Alliance ve durumu iyi olan Evil Geniuses bakalım bu değişikliklerden nasıl etkilenecek.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin