ESL Türkiye Dota 2 Şampiyonasında neler oldu | E-spor Türkiye

Haberler

ESL Türkiye Dota 2 Şampiyonasında neler oldu

11.1.2017 12:47:11Geçtiğimiz hafta ESL Türkiye Dota 2 Şampiyonasında neler oldu?

Bu haftanın ve Kazananlar Grubunun ilk karşılaşması Team Bogazici ile Oyun Hizmetleri arasında oldu.

Karşılaşmanın ilk maçı turnuvada ki rekabeti ve herkesin ne kadar hırslı olduğunu kanıtlarcasına çekişmeli başladı. 50 dakika süren oyunda 2 tarafta oyundan düşmeyerek çekişmeli bir maç gerçekleşti.Buna rağmen son dövüşte Team Bogazici Sencinus'un oynadığı Tiny ile ultra kill alarak üstünlüğünü kanıtladı ve ilk maçı kazandı. İlk maçın MVP'si Omniknight ile Team Boğaziçi oyuncusu rNt oldu. İkinci maçta ise rekabet daha alevliydi. 42 dakika boyunca süren bu çekişmeli maç sonunda Team Bogaziçi 32-16 skoruyla ikinci maçı kazandı.İkinci maçın MVP'si ise İnvoker ile Sencinus oldu.Team Bogazici 2-0'lık bir üstünlükle kazananlar grubunun finaline giderken, Oyun Hizmetleri şansını kaybedenler grubunda deneyecek.

Kazananlar grubunun ikinci karşılaşması ise Dark Passage ile Team Entelechy arasında gerçekleşti. Birinci maçın başlarında üstünlüğü sağlayan Team Entelechy kazanmalarına ramak kala kaybettikleri kombatın büyüyen etkisiyle beraber 34.dakika maçı kaybetti. İlk maçı kaybeden Team Entelechy oyundan düşmeyerek ikinci maçta rakibi Dark Passage'a zor anlar yaşattı. Team Entelechy oyunu ile ne kadar hırslı ve kadar azimli olduğunu kanıtladı ve 47'ye 17 şeklinde ki skor ile rakibini yendi. Bu zorlu maçta ise Dark Passage zorlanmasına rağmen rakibi ile 57 dakika boyunca savaştı. İkinci Maçın MVP'si ise Team Entelechy takımından Bloodseeker ile Vintage- oldu. Beraberlik sağlandığında ise iki takım içinde işler değişti. İkinci maçta zor anlar yaşayan ama yinede oyundan düşmeyen Dark Passage takımı bu sefer rakibine zorlu anlar yaşattı. İki takımında turnuvada ki durumunu belirleyecek üçüncü maç 35 dakika sürdü ve 29-7 skoruyla Dark Passage'ın galibiyeti ile son buldu. Bu karşılaşmaların sonunda Kazananlar grubu final maçı belli oldu. Kazananlar grubundan finale gidebilmek için Dark Passage ile Team Bogazici karşı karşıya gelecek. Bakalım iki güçlü takımın karşılaşmasından ne gibi sonuçlar çıkacak.


Mağluplar grubu ise Slayers ile Team Buyback Reborn karşılaşması ile başladı. Oyunları ile izleyicileri keyiflendiren Team Buyback Reborn, rakibine zorlu anlar yaşatarak ardarda iki maçıda kazandı ve turnuvaya devam etmeye hak kazandı. Slayers oyuncularını bilgisi ve oyunu ile zorlayan WhatEVA ikinci maçta ki Weaver oyunu ile MVP oldu. İkinci karşılaşmada Crew e-Sports Club HRL karşısında ilk önce 38-19'luk bir skor ile ardından 45-32'lik bir skorla 2 - 0 kazanarak turnuvada yoluna devam ediyor. Bu çekişmeli maçlarda ise Saddam 2 maç ardarda Weaver ile başarı oynadı. Üçüncü karşılaşmada Shovel takımını rakibi olan Massive Makers takımına karşı 2-0'lık bir seri ile turnuvada varlığını sürdürüyor. Team Rave(S) ise ilk maçta rakibi Find Muck ile başa baş bir oyun sergiliyor ama yinede başı 25-23 skoruyla kazanıyor. Bu kıyasıya rekabeti ve oyuncuların hırsını anlamak için bu kısa video yeterli olacaktır. Ama Team Rave(S) ikinci maçta kendini birazda gösterek 36-15 skoruyla Find Muck takımını eliyor ve mağluplar grubunda yoluna devam ediyor. 3.haftanın sonunda ise mağluplar grubunda gelecek maçlar şu şekilde olacak;

Team Buyback Reborn- Crew e-Sports Club

Team Entelechy - Kazanan

Shovel – Team Rave(s)

OyunHizmetleri - Kazanan


ESL Türkiye Şampiyonasında 3.hafta kısaca böyle geçti. Şampiyonanın sonlarına yaklaşırken bütün takımlar olağan güçleriyle şampiyonaya devam ediyor. Bu kıyasıya rekabet 4.haftasıyla birlikte 14 Ocakta devam edecek.

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin