Boston Major'ü Galibi Belli Oldu - Detaylar ve Maç Özetleri | E-spor Türkiye

Haberler

Boston Major'ü Galibi Belli Oldu - Detaylar ve Maç Özetleri

11.12.2016 01:19:063 Kez Major Şampiyonu

3 - 10 Kasım tarihleri arası Amerika/Boston'da yapılan Valve'in 2017'de yapacak olduğu son Dota 2 etkinliği olan Boston Major'ü bugün oynanan Final maçları ile sona erdi. Nefes kesen anlara sahne olan turnuvanın kazananı belli oldu. 4 maç süren serinin finalin sonunda OG takımı 3-1'lik skor ile kazanan taraf oldu. OG takımı böylelikle "3" Major ve "3" Valve etkinliği kazanan ilk takım olarak adlarını tarihe yazdırdılar. Peki hangi Majorleri kazandılar derseniz;

- The Frankfurt Major 2015

- The Manila Major 2016

- The Boston Major 2016

 

OG Finalde Zorlanmadı (Özetleri Haberin Sonunda Bulabilirsiniz)

Serinin ilk maçı çok çekişmeli geçti. 45 dakika süren maçın ilk 25 dakikasında kimse kimseye üstünlük kuramadı. 25. Dakikada Ad Finem aldıkları kombatlarla öne geçmeye başladı ve bir noktada aradaki net değer farkını 3.000 altına kadar çıkartı fakat OG'nin maçı bırakmaya niyeti yoktu. Tecrübe farkının da etkisi ile OG takımı maçı geri toparlamayı bildi ve 45 dakikanın sonunda kazan taraf oldu.

İkinci maç ise 35 dakika sürdü fakat neden 35 dakika sürdü? Çekişme mi oldu? derseniz. Hayır. Oyununun ilk dakikalarından beri üstün bir oyun sergileyen OG takımının 25. dakikada bile 16.000 altın net farkı değeri vardı. Majör havasından hemen ayrılmak istemyen Ad Finem takımı bir umut oynamaya devam etti faka OGbuna tölerans göstermedi ve kulelere yüklenerek kazandıkları takım savaşlarıyla oyunu 35. dakikada bitirdi.

Dota tarihinin tartışmasız en keyifli maçlarından biri olan üçüncü maç, net değerin bazı durumlarda hiçbir anlam ifade etmediğini bizlere gösterdi. 80 Dakika süren karşılaşmanın sonunda OG takımı net değerde tam tamına 20.000 altın öndeydi fakat bu üstünlük Ad Finem'i durdurmaya yetmedi. Tam anlamıyla kan banyosu şekilinde geçen karşılaşmada toplam 114 Öldürme gerçekleşti. Bu çetin mücadelenin sonunda da çok sansasyonel bir yöntem ile kazanan taraf ise Ad Finem oldu ve skoru 2-1'e getirdiler. Maç özetlerini haberin sonunda bulabilirsiniz ama üçüncü maçın son 40 saniyesini buraya bırakıyoruz.

Turnuvanın başında herkesin ilk turda eleneceğini düşündüğü Ad Finem takımı, kolay lokma olmadıklarını ve Boston'a boşuna gelmediklerini gösterebilmek adına çok çalıştı. Katıldıkları ilk büyük organizasyonda final oynadılar ve finalde OG gibi güçlü bir rakipten round kazandılar. Gelecekte çok büyük işlere imza atacaklarının sinyalini veren takım, karşılaşmanın dördüncü maçında daha fazla dayanamayarak OG'ye boyun eğmek zorunda kaldı. Deneyimsizliklerinin de etkisi ile erken oyunda ipleri OG'nin eline kaptıran Ad Finem, her ne kadar çabalasa da oyun içinde üstünlüğü geri kazanamadı ve rakibinin hızlı büyümesine engel olamadı. Bu hızlı büyüme sonrasında ise OG takımı, avantajlarını iyi değerlendi ve takım savaşlarından hep üstün olarak çıktı. Sonuç olarak da kaçınılmaz "GG" Ad Finem'den geldi ve OG takımı Boston Major Şampiyonu oldu

 

Gönüllerin Şampiyonu: AD Finem

Yunan ekibi sempatik tavırları ve maç sonrası sevinçleri ile Boston Major'da gönüllerin şampiyonu oldu. İlk kez bu denli büyük bir turnuvaya katılan ekip bu kadar yükselince duygularını ve sevinçlerini hiç saklama gereğini duymadı ve içlerinden geldikleri gibi davrandılar. Bu doğal davranışları Dotaseverler tarafından da büyük sevgi olarak kendilerine geri döndü. Özellikle International kazandıktan sonra bile doğru dürüst sevinmeyen Çinli takımlardan sonra Ad Finem, topluluğumuzun aradığı takım oldu.  


 

Ödül Dağılımları Aşağıdaki gibi gerçekleşti;

 

Sıra Ödül Ödül Yüzdesi Takım
 1.) $1,000,000  33.33%   OG
 2.) $500,000  16.67%   Ad Finem
 3.) - 4.) $250,000  8.33%  United States Evil Geniuses
 United States Digital Chaos
 
5.) - 8.) $125,000  4.17%   Virtus.pro
  WarriorsGaming.Unity
 United States Team NP
 China LGD.Forever Young
9.) - 16.) $62,500  2.08%  China iG Vitality
 China Wings Gaming
 United States compLexity Gaming
  MVP Phoenix
 Singapore Team Faceless
 China EHOME
 China Newbee
 China LGD Gaming

 

 

Ad Finem vs OG - Boston Major Final Maçları

 

1. ve 2. Maç'ın Özeti

 


 

3. Maçın Özeti

 


 

4. Maç Özeti

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin