8 Takımın Turnuvaya Veda Ettiği Boston Major Son 16 Karşılaşmaları Bugün Sonuçlandı - Detaylar ve Maç Özetleri | E-spor Türkiye

Haberler

8 Takımın Turnuvaya Veda Ettiği Boston Major Son 16 Karşılaşmaları Bugün Sonuçlandı - Detaylar ve Maç Özetleri

9.12.2016 04:48:12Virtus Pro vs Invictus Gaming Vitaly

Boston Major'ünün ilk maçı olan VP - IG.V karşılaşmasına favori olarak çıkan takım, tahmin edebileceğiniz gibi Virtus Pro oldu. Boston Major öncesinde ve Boston Major Grup Aşamalarında yüksek performanslar göstererek rakiplerine büyük bir göz dağı veren Rus ekibi, IG.V karşısında oynadığı iki maçın ikisini de zorlamanmadan kazanara isimlerini Çeyrek Finale yazdırmayı başardılar. Invictus Gaming Vitality ilk turda elenerek, evlerine 62.500 dolar ödül ile dönüyorlar

 

 


 

Evil Geniuses vs Wings Gaming

The International 5 Şampiyon'u ile The International 6 Şampiyon'unun karşılaştığı mücadelenin mutlak favorisi elbette Wings Gaming idi. Fakat Evil Geniuses, hiçbir olasılığa, hiçbir ihtimale kulak asmadı. Her ne kadar grup aşamalarını 1 Galibiyet ve 2 Mağlubiyet ile kapatmış olsalar da, deneyimli takım geçmişi geçmişte bırakıp önlerine odaklanmayı başardılar ve Final oynacağına neredeyse kesin gözüyle bakılan Wings Gaming'i 2-0 yenmeyi başardı. İlk turda elenmesi sonucu Wings Gaming de evlerine 62.500 dolar ödül ile dönüyor.

 

 


 

Complexity Gaming vs Warriors Gaming Unity

C Grubu İkincisi Complexity Gaming ile A Grubu Üçüncüsü WG Unity karşılaşması herkes tarafından çekişmeli geçecek bir maç olarak adlandırılıyordu. Bu çekişmenin sonucunda da Complexity galip gelecekti. Kim Mushi'nin ve iceiceice'ın olmadığı bir Güneydoğu Asya takımının üst tura çıkacağına inanabiliyor ki? Fakat işler beklenildiği gibi gitmedi. Warriors Gaming, bunca yolu boşuna gelmediklerini gösterircesine, Complexity Gaming karşısında iki oyunda da ezici bir üstünlük kurarak maçları rahat bir şekilde kazandı. Complexity de 62.500 dolar ile evine dönen takımlar arasında yerini aldı.

 

 


 

OG vs MVP Phoenix

B Grubu Birincisi OG ile turnuvaya neden ve nasıl geldiği çok da anlaşılmayan MVP Phoenix'in maç sonucu beklenildiği gibi OG'nin 2-0 kazanması ile sonuçlandı. Daha maç öncesi açıklamalarında bile kendilerine kazanma şansı tanımayan MVP Phoenix oyuncuları, oynadıkları oyun ile sözlerini pekiştirdi. Ortalama 25 dakikalık iki maç sonunda MVP Phoenix'i de 62.500 dolar ile evlerine uğurladık.

 

 


 

Digital Chaos vs Team Faceless

Bir yanda Misery, w33, Resolat1on diğer yanda iceiceice, black, xy-. En iyi oyuncuların çarpışma niteliğinde olan maçın başlamasını bir çok Dotasever iple çekmişti. Kan banyosu şeklinde geçeceği beklenen maç ne yazık ki takipçilere istediğini veremedi. Her ne kadar çekişmeli iki maç izlemiş olsak da maçlarda çok fazla ölme/öldürme yaşanmadı. Sakin ve ittirme (push) üzerine oynanan maçları 2-0 skor ile Digital Chaos kazandı. Team Faceless ise bilin bakalım ne kadar ile evine döndü? Evet, 62.500 dolar. 

 

 


 

Team NP vs EHOME

EHOME'un deneyimli oyuncusu ve kaptanı olan Lanm maç öncesi yaptığı açıklamada takım kimyalarının bu seviye bir turnuva için şimdilik yeterli olmadığını söyledi. Fakat oynamış oldukları performansa bakılırsa EHOME'un ölüsü bile iş yapıyor. Karşılaşmanın ilk maçını kazana EHOME seriye 1-0 önde başladı. EternalEnvy'nin harika Mirana'sına engel olamayan EHOME avantajını fazla koruyamayarak skorun 1-1'e gelmesine engel olamadı. Son karşılaşmada ise Team NP karşımızıa çok harika bir kadro ile çıktılar. Naga - Mirana - Warlock - Sand King ve Disruptor seçen ekip, Naga kombolarından hiç boş dönmedi. Son karşılaşmada bir an vardi ki, EternalEnvy resmen mirana ile devleşti. O anı aşağıdaki videoda 10:30'dan itibaren görebilirsiniz.

 

 


 

Newbee vs AD Finem

Özellikle ikinci kademe Dota'yı takip edenler AD Finem'i, eski adı ile London Conspiracy takımını yakından bilir. Kadrosu hemen hemen hiç değişmeden yıllardır büyük küçük demeden her turnuvada oynamaya çalışırlar. Eeee, Bu kadar emek karşılıksız kalacak değildi herhalde değil mi? AD Finem bugün Newbee karşısında, hezimete uğraması beklenirken, skoru 1-0'dan 2-1 yaparak adını bir üst tura yazdırmayı başardı. İşin güzel tarafı, maçı Madara aldı diyemiyoruz, sssPartan aldı diyemiyoruz, takım olarak oynadılar, takım olarak kazandılar. İzlemesi keyifli üç oyun sonrası Newbee evlerine, evet 62.500 dolar ile döndü.

 

 


 

LGD Gaming vs LGD Forever Young

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin