Xantares'in theScore Röportajı | E-spor Türkiye

Haberler

Xantares'in theScore Röportajı

5.10.2017 20:52:33XANTARES'in theScore Röportajı

Space Soldiers'ın oyuncusu Can ''XANTARES'' Dörtkardeş geçtiğimiz günlerde takımı Mountain Dew League Sezon 25'i kazandıktan sonra  theScore'a Türkiye e-spor oyuncusu olmak ve önlerindeki opsiyonlarla ilgili bir röportaj verdi. Gelin hep birlikte bu röportaja bir göz atalım.

 

MDL Sezon 25'i kazandınız. Bu galibiyet hakkında hissettikleriniz ve düşünceleriniz nelerdir ?

Kazanmış olduğumuz için çok mutluyum. ABD'de ilk defa bir turnuvaya katıldık ve yenilgisiz kazandık. Adımızı Amerika'da duyurmak için iyi bir adım oldu.

 


 

Türkiye'de özellikle LoL bu kadar ön plandayken CS:GO arenasını nasıl görüyorsunuz ? CS:GO topluluğunun Türkiye'de büyümesiyle ilgili bir sorumluluk hissediyor musunuz ?

LoL Türkiye'de ve dünyada çok popüler bir oyun. Riot ve sponsorlar tarafından çok destekleniyor. Bütün bunlara bir de CS:GO'nun ''Savaş Oyunu'' olarak görüldüğü için iyi bir izlenim bırakmaması da ekleniyor. Türkiye'de yatırımcılar ve sponsorlar oyundaki şiddet çağrışımından dolayı şüpheli. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda kısa sürede Türkiye'de CS:GO adına çok fazla bir şey beklemiyorum.

 


 

Vize sorunlarından dolayı Dreamhack Montreal'e katılamadınız. Siz ve takım bundan nasıl etkilendi ? Türkiye'de e-spor oyuncusu olmak ne kadar zor ?

Bir önceki soruda olduğu gibi, bu konu ülkemizle ilgili. Resmi tatil dönemi olduğu için vizelerde bir gecikme oldu. Katılamadığımız için hepimiz üzgünüz. Ayrıca, çevrimiçi eşleşmelerde Türkiye'de oynarken ping problemimiz var. İnternet sağlayıcılarımız, rakiplerimizle eşit derecede mücadele edebileceğimiz bir internet hızı sağlayamıyor. Diğer Avrupa ülkelerinden neredeyse 7 kat kötü olan bir internetle rakiplerimizi alt etmeye çalışıyoruz.

 


 

Almanya'da bootcamp yaptınız. Avrupa'da ne kadar iyi düzeyde antrenman yaptınız ? Takımı buraya taşımayı düşünüyor musunuz ?

Her şeyden önce takımın Avrupaya taşınması tüm takımın hayali. Böylelikle Space Soldiers'ın gücünü tüm dünyaya ispatlayabiliriz. Almanya'da bootcamp yaptık ve çok memnunuz.

 


 

Space Soldiers'ın sahibi Bünyamin Aydın, bizlere bir röportajında tüm oyuncuların Türkler'den olmasına bakılmaksızın gelecekteki amacının bir süpertakım yaratmak olduğunu söyledi. Space Soldiers'ın da FaZe Clan gibi karışık uyruklardan olan oyuncularla uluslararası bir takım haline gelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Bütün takımın Türk oyunculardan oluşmasına gerek yok. Şuanda 5 oyuncumuz da Türk çünkü birbirimize çok adapteyiz. Yabancı oyuncular olursa da benim için onlarla oynamak gayet normal bir şey ve bu takımın bir parçası olduğum için mutluluk duyarım çünkü Space Soldiers'la daha nice başarılara ilerlemek istiyorum.

 


 

Daha fazla İngilizce öğrenmek için vakit ayırıyor musun ?

Çok fazla antrenman yapıyoruz, çok fazla maça çıkıyoruz, katılmamız gereken çok fazla turnuva oluyor. Bu kadar yoğun bir süreçte, İngilizce öğrenmek için yeterli zamanı bulamıyorum.

 


 

EPICENTER 1. Açık Elemelerinde Ana Elemeye ilerlemek için mousesports'u yendiniz. 2. Açık Elemelerde de Heroic elendi. Fakat daha sonra her iki takım da Ana Elemeye doğrudan davet edildi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu çok yaygın olan bir şey. Nedense birçok Avrupa takımına olduğu halde bize hiç denk gelmedi. Sadece tek bir şey söyleyeceğim: Bu ''adaletsizlik.''

.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin