Team Aurora İçin Hile İddaları, Takımın Sahibi Doğan Dirim'i Sinirlendirdi | E-spor Türkiye

Haberler

Team Aurora İçin Hile İddaları, Takımın Sahibi Doğan Dirim'i Sinirlendirdi

7.11.2016 19:32:58Team Aurora İçin Hile İddaları, Takımın Sahibi Doğan Dirim'i Sinirlendirdi

Euro Cups tarafından organize edilen ve 8 profesyonel Türk takımının 16.000 liralık ödül havuzundan pay almak için çarpıştığı CS:GO Pro Liginde alışılmadık olaylar yaşanıyor.

Euro Cups CS:GO Pro Liginin 7. haftasının 3.gün karşılaşması olarak ​ SuperMassive ile ​ Team Aurora takımları karşılaştı. Cache haritasında oynanan karşılaşmayı,  gösterdiği üstün performans ile 16-5 skorla kazanan taraf Team Aurora oldu. 

Maçın normal seyiri esnasında hiçbir sıkıntı yaşanmazken maç sonrası SuperMassive oyuncusu ​ Semih "Legoo" Selvi, resmi facebook sayfasından çok ilginç bir paylaşıma imza attı. Legoo yaptığı paylaşımda, Team Aurora oyuncularını hile kullanmakla suçladı. Bununla da yetinmeyen Leego, Team Aurora'nın turnuvalarda devamlı olarak hile kullandığını ima eden ithamlarda bulundu. 

Türkiye'nin önde gelen e-spor haber sitelerinden biri de bu ithamları sitelerinde yer vererek daha geniş kitleye ulaşmasını sağladı. Team Aurora'nın sahibi Doğan Dirim'de bunu görmüş olacak ki resmi twitter hesabından bu duruma isyan etti. Haber sitesinin yaptığını "Terbiyesizlik" olarak nitelendiren Doğan Dirim yapılanın haber olmadığını, hadsizlik olduğunu da ekledi. 

 

 

Turnuva organizasyonlarında, oyunların ne kadar temiz oynandığından sorumlu kişiler, her zaman turnuvayı düzenleyen organizatörlerdir. Turnuva organizatörleri ne kadar iyi niyetli de olsalar güvenliğinin tam sağlanamayacağı turnuvalara yatırım yapmamalıdırlar aksi halde bu tarz drama yüklü olaylar her daim yaşanacaktır.

Bununla birlikte bir karşılaşma sonrası haklı veya haksız bir şekilde rakibinizin hile kullandığını düşünüyorsanız başvurmanız gereken mercii yine turnuvanın organizatörleridir. Rakibinizin hile kullandığını düşünüyorsanız ya elinizdeki delilleri organizatörlere sunarsınız ya da güvenliği sağlayamadıkları için organizatörleri cezalandırıcı yöntemler seçersiniz. Sosyal medya ağları üzerinden herhangi bir oyuncu veya takımı zan altında bırakacak şekilde, herhangi bir delile dayanamadan ithamlarda bulunmak, ne yazık ki e-spor camiasının kalitesini düşüren hareketlerdir. Türk CS:GO sahnesinin değerli oyuncularından Legoo'nun bu yaptığının yanlış olduğu kanaatindeyiz.

Unutumaması gerekli ki iddia sahipleri her daim iddiasını kanıtlamakla mükelleftir. Umuyoruz ki bir şekilde şu anda yaşanan olay tatlıya bağlanarak sona erer. Gelişmekte olan e-spor sahnemizin bu tarz baltalamalara ihtiyacının olmadığını düşünüyoruz.

Doğan Dirim Resmi Twitter Sayfası

Semih "Legoo" Selvi Resmi Facebook Sayfası

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin