Space Soldiers Dreamhack Malmö'ye Erken Veda Etti | E-spor Türkiye

Haberler

Space Soldiers Dreamhack Malmö'ye Erken Veda Etti

12.7.2017 12:27:53Temsilcimiz Bir Büyük Turnuvayı Daha Kaçıracak

30 Ağustos'ta başlayacak ve 9 Eylül'de sona erecek 250.000 dolarlık ödül havuzu bulunan Dreamhack Masters Malmö 2017'ye katılabilmek için turnuvanın kapalı elemelerinde mücadele eden temsilcimiz Space Soldiers, elemelerin çeyrek finalinde Mousesports ile karşılaştı.

3 maç üzerinden oynanacak müsabakanın harita seçiminde ilk yasaklama temsilcimizden geldi ve Inferno haritasını sildi. Mousesports buna karşılık olarak Overpass haritasını sildi. Seçim haklarına geldiğimizde temsilcimiz Cache haritasını seçerken Mauz, Nuke haritasını seçti. Sonraki iki yasaklamanın ardında beraberlik durumunda eşitliği bozacak harita Train olarak kararlaştırıldı.

Space Soldiers kendi seçtiği Cache haritasında oyuna üstün başladı. İlk yarıyı 11-4 önde kapatan ekibimizin maçı kolay kazanacağı düşünülüyordu fakat gerçekler pek olmadı. İkinci yarıda, biraz da taraf avantajı ile birlikte Mousesports ağırlığını ortaya koydu ve skoru 15-15'e getirdi. Uzatmalara giden maçta temsilcimiz çok üstün bir performans göstererek 4 uzatma elini de üst üste kazandı. 19-15 olan skorla birlikte Space Soldiers skoru 1-0 yaptı. 

 


 

Karşılaşmanın ikinci roundu Mousesports'un seçtiği Nuke haritasında oynandı. Nuke'u boşuna seçmediğini gösteren Mauz, ne ilk yarıda ne de ikinci yarıda kontrolü elden bırakmadı ve 16-4 skor ile durumu 1-1'e getirdi.

 


 

1-1'lik eşitliği bozabilmek için taraflar Train haritasında bir kere daha kozlarını paylaşacaklardı. Karşılaşmaya CT olarak başlayan temsilcimiz sahneye çok üstün bir performans koydu. İlk 7 eli kaybetmeden bitiren Space Soldiers ilk yarıyı 13-2 önde kapattı. Bu noktandan sonra galibiyet ne kadar zor olabilir derken sahneye yine Mousesports çıktı. İkinci yarı sonunda durumu 15-15'e getiren Mauz maçı bir kez daha uzatmalara götürmeyi başardı.

Uzatmalarda ne yazık ki bir çekişme göremedik. 4 Round'u üst üste almayı başaran taraf bu sefer Mousesports oldu ve 2-1'lik skor ile yarı finale yükselmeye hak kazanan taraf oldu. Final'e kalan iki takımında ana etkinliğe gideceği elemede Mousesports yarı finalde FlipSid3 Tactics ile eşleşti. Flipsid3 karşısında zorlanmayan Mauz 2-0'lık skorlar adını ana etkinliğe yazdırmış oldu.

Finalin bir diğer ismi ise sırayla Pducks(2-0), Heroic(2-1) ve HR'ı(2-0) yenen EnVyUs oldu.

 

 

 

Space  Soldiers vs Mousesports Maçının Tekrarını Burada Bulabilirsiniz:

 

 

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin
mr.negsus Jul 12 2017 1:08PM

bence iyi maçtı ama takımda illa bişeyler konuşulup gerekirse takımda değişikliğede gidilmesi gerek türkiyede birçok oyunce war ciddi anlamda ben mesela soldiers takımının ihtimal olsabile bu oyuncuları takip etmesi gerekir veya altyapıya alıp çalıştırması gerekir..