Ninjas in Pyjamas'ta Kadro Değişikliği - Friberg Artık Kadroda Yok | E-spor Türkiye

Haberler

Ninjas in Pyjamas'ta Kadro Değişikliği - Friberg Artık Kadroda Yok

14.6.2017 19:47:384 Senelik Oyuncu Artık Kadroda Yok

CS:GO dünyansının en bilindik takımlarından biri olan Ninjas in Pyjamas, kadrosunda değişikliğe gitti. Takım dört senedir kadrosunda bulunan Adam "friberg" Friberg ile yollarını ayırdığını resmi internet siteleri üzerinden takipçilerine duyurdu.

Adam “friberg” Friberg'in durumuna ilişkin Ninjas in Pyjamas'ın açıklaması şu şekilde;

“En ünlü markalardan birini rekabetçi alana getireli beş sene oldu. Ninjas in Pyjamas’ın Counter-Strike’a fribergf0restGeT_RiGhTFifflaren ve Xizt‘le olan dönüşü, eSpor tarihinin en ikonik kadrosu haline geldi. Art arda kazanılan 87 resmi maç ve dört çekirdek kişinin beş major finaline arka arkaya katılmasıyla, Dünya’nın en geniş ve prestijli oyuncu unvanlarını elinde tutan oyuncular efsane olduklarını açıkça gösterdi.

Bugün, Adam “friberg” Friberg’in Ninjas in Pyjamas aktif kadrosundan ayrıldığını duyuruyoruz. Adam, hem oyun içinde hem de oyun dışında gereken neyse yaparak takıma üstün bir değer kazandırdı. Takıma girdiği ilk andan beri mükemmel bir takım arkadaşı ve pozitiflik kaynağı oldu. Adam’ın bize bu zamana kadar kazandırdıkları için sonsuza dek minnettar olacağız, ona gelecek uğraşlarında bol şans diliyoruz.”

friberg'in gidişi ile oluşan boşluk ise Epsilon Gaming oyuncusu Fredrik ”REZ” Sterner ile dolduruldu. Rez'i her daim takip ettiklerini ve beğendiklerini belirten NiP ekibi REZ'in takıma adapte olmasından sonra eskisinden daha güçlü olacaklarına inanıyor. Öyleki takım REZ'e hoşgeldin videosu dahi hazırladı.

 

"NiP'e Hoşgeldin REZ" Videosu

 

 


 

 

NiP CEO’su Hicham Chahine‘nin Sterner ile ilgili yorumu şöyle:

“Ninjas in Pyjamas’a bir yıldan kısa süre önce geldim. Benim odaklandığım nokta geleceğe yayılmış bir plandı. NiP ve uzun süreli kadrosuyla beraber kazandığımız şeyler olağanüstü ve organizasyon çerçevesinden bakıldığında eSpor’da normal olmayan bir şey. Geleceğe baktığımızda, kadroya gelen ikinci ismi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İnanıyoruz ki Fredrik “REZ” Sterner Ninjas in Pyjamas ailesi için tam kapasitesine ulaşması yolunda uyumlu bir birey olacaktır. Ve Adam, her şey için çok teşekkürler.”

 

Fredrik ”REZ” Sterner’in düşünceleri ise şu şekilde:

“NiP için oynama fırsatını kazandığım için oldukça mutluyum. Kendisine üst düzeyde yer arayan bütün oyuncular için bu bir rüya. NiP takımıyla beraber, inanıyorum ki zirveye ulaşacağız. Draken’le tekrar bir araya gelmek ise beklediğim bir şeydi, o benim uzun zamandır hem takım arkadaşım hem de dostum. Kariyeme onunla ve NiP’deki diğer kişilerle devam edeceğim için oldukça heyecanlıyım.”

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin