Kuzey Amerika Takımları ESL'yi Amerika'da İstemiyor - Oyuncular ise Tepkili | E-spor Türkiye

Haberler

Kuzey Amerika Takımları ESL'yi Amerika'da İstemiyor - Oyuncular ise Tepkili

22.12.2016 06:35:05Kuzey Amerika Rekabetçi Sahnesine Lobi Kavgaları

Geçtiğimiz Eylül ayında Professional Esport Association, (PEA) yedi Kuzey Amerika CS:GO takımı ile anlaşarak yeni bir turnuvalar serisi başlatmak için ortak olma kararı aldılar. Takımlar, turnuvayı kazanmasalar bile, gelirin %50'sini aralarında paylaşacağı bir anlaşmaya imza attı. Turnuva serilerinin ödül havuzları ise 500.000 ila 1.000.000 dolar arasında olacaktı. Bu anlaşmanın karşılığında ise istenen, takımların bu turnuvalarda oynamasıydı. Anlaşmada ismi geçen yedi takım ise şunlardı;

 Cloud9 

 Counter Logic Gaming 

 Immortals 

 Team Liquid 

 Team SoloMid 

 NRG 

 compLexity Gaming

Dün CS:GO kulislerinde çok güvenilir ağızlardan yayılan bilgilere göre, PEA organizasyonu ve anlaşması bulunan takımlar, ESL'nin Kuzey Amerika'daki aktivitesine son vermek adına bir karar aldı. ESL'nin Kuzey Amerika'da yaptığı etkinliklerin durdurulmasını isteyen PEA organizasyonu ve takımlar, ESL'nin geri adım atmaması halinde ESL Turnuvalarını boykot edip katılmayacaklarını açıkladı. Açıklamada, Eğer kurucu takımlardan biri, şubat ayında yapılacak olan ESL Pro Ligine katılırsa, takımın anlaşması feshedilecek ve PEA'nın etkinliklerden atılacağı da bulunuyor.

Takımlarının kendilerine danışmadan böyle bir karar almasına bozulan oyuncular, oynamak istedikleri turnuvaları kendilerinin seçebilmesi gerektiğine inanıyordu. PEA ile anlaşması bulunan beş takımın oyuncuları birleşerek yaşanılan duruma karşı, uzun süreler ESL ile çalışmış hala da bazı projerlerde çalışmakta olan  Scott "SirScoots" Smith'in yazdığı, protestonun altına imza attı. Sizin için önemli kısımları çevirdiğimiz metnin tam haline buradan ulaşabilirsiniz.

" Eğer takımlarımızın bizleri nasıl istemediğimiz bir turnuvada oynatabileceğini düşünüyorsanız, bizim iki hafta önce düşündüğümüz şeyi düşünüoyrsunuz. PEA organizatörleri ve menajerlerimiz bizimle ilk defa "bizleri istedikleri turnuvada oynatıp istemediklerinde oynatmayacağı" hakkında konuştuklarında, bu hakkı nereden buluyorsunuz dedik ve "Kontratlarınızdan" diye cevaplardılar. Bu da bizde şok etkisi yarattı.

Performansınıza ve takımınızı bilinirliğine dayalı bir işte çalışıyorsanız nerede çalışacağınızı seçmenin hayati bir önem taşıdığına inanıyoruz. Sıkıntımız PEA'da oynayacak olmamız değil sıkıntı bizlerin ESL'de oynayamayaşıdır. Sıkıntı bizleri istedikleri gibi kontrol etmeye çalışmalarıdır. "

PEA'nın sert oyununa karşı, oyuncuları ayaklandıran ESL'nin arasında lobisel bir savaş döndüğü ortada. Umarız organizasyonlar, kişisel çıkarları uğruna, profesyonel CS:GO sahnesine daha fazla zarar vermeden durum sonuçlanır. PEA ortağı takımlardan biri olan Team SoloMid geri adım atacağının sinyallerini verirken, PEA'dan ve diğer takımlardan bir açıklama henüz açıklama yapılmadı.

Scott "SirScoots" Smith'in yazdığı protestonun altına imaz atan oyuncular;

 

Cloud9:


Jordan “n0thing” Gilbert
Michael “shroud” Grzesiek
Tyler “Skadoodle” Latham
Timothy “autimatic” Ta
Jake “Stewie2k” Yip


 

Counter Logic Gaming:


Ethan “nahtE” Arnold
James “hazed” Cobb
Stephen “reltuC” Cutler
Kenneth “koosta” Suen
Yassine “Subroza” Taoufik


 

Immortals:


Ricardo “boltz” Prass
João “felps” Vasconcellos
Henrique “HEN1” Teles
Lucas “LUCAS1” Teles
Lucas “steel” Lopes


 

Team Liquid:


Nicholas “nitr0” Cannella
Jonathan “EliGE” Jablonowski
Spencer “Hiko” Martin
Joshua “jdm64” Marzano
Jacob “Pimp” Winneche


 

Team SoloMid:


Sean “sgares” Gares
Shahzeb “ShahZaM” Khan
Hunter “SicK” Mims
Russel “Twistzz” Van Dulken
Skyler “Relyks” Weaver

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin