Faze Clan, Astralis'ten Öcünü Alarak Starladder Season 3 Şampiyonu Oldu | E-spor Türkiye

Haberler

Faze Clan, Astralis'ten Öcünü Alarak Starladder Season 3 Şampiyonu Oldu

11.4.2017 10:24:14Faze Clan Öcünü Aldı

Faze Clan, Starladder Season 3 Finalinde Astralis'i 2-1 yenerek şampiyonluğa adını yazdırdı. CS:GO tarihinin en çekişmeli geçen serilerinden biri diyebileceğimiz final muhteşem anlara sahne oldu.

Faze Clan'ın seçimi ile Mirage haritasında başlayan seri, daha ilk dakikalardan bizleri ne denli çekişmeli bir karşılaşmanın beklediğini gösterdi. Haritanın ilk yarısı, 7:8 Faze Clan üstünlüğü ile bitse de ikinci yarı Astralis biraz daha baskın bir performans göstererek, haritadan 16:14 galip ayrılmayı bildi.

Serinin ikinci karşılaşması Nuke haritasında oynandı. CT olarak haritaya başlayan Faze Clan, harita avantajı ile birlikte ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. Taraflar değiştiğinde Faze Clan, skorun da verdiği güven ile daha sakin bir oyun ortaya koydu.T olarak da Pistol elini kazanan Faze, seri bir oyun göstererek haritayı16-6 kapatarak durumu 1-1'e getirdi.

Karşılaşmanın tırnakları yedirten eli ise hiç şüphesiz final harita yani Inferno oldu. Maça CT olarak başlayan Astralis genel olarak güzel bir alan savunması ortaya koydu, rakip eco'dayken hiç el kaybetmeyen Danimarka ekibi haritanın ilk yarısını 10-5 önde kapattı. Taraflar değişince benzer güzel oyunu bu sefer Faze clan sergiledi. Faze Clan'ın 15-14 geride olduğu ve belkide maçın sonu olacak elde Astralis takımı 4v4 bir durumda "B"ye bomba kurmayı başardı. B'nin etrafına düzenli bir şekilde yerleşen Astralis takımı Faze Clan'ın gelmesini bekliyordu. Tam bu noktada Niko ve Rain harika bir insiyatif alarak inşaat'tan B'ye çıkma kararı alıyor. Niko, AWP'si ile direkt bir kişiyi indirirken Rain, attıkları Flash'ın da yardımı ile iki Astralis oyuncusunu öldürüyor. Banana'dan B'ye dolaşan "kioSHima"  Kjarbye'ın skorunu alıyor ve Faze Clan durumu 15-15 yaparak maçı uzatmalara götürüyor.

Uzatmalara Astralis her ne kadar iyi başladıysa da bu üstünlüğünü uzatmanın geneline yayamadı. Faze Clan, uzatmalarda daha sakin bir performans göstererek ve uygulamak istedikleri taktikleri neredeyse kusursuz bir şekilde ortaya koyarak 19-17 skor ile uzatmalardan galip ayrılıp, 125.000 dolar ödülün sahibi oldu. Faze Clan, Astralis karşısına aldığı bu galibiyet ile, geçen ay IEM Katowice finalinde yaşadığı yenilginin öcünü almış oldu.

 

Faze Clan vs Astralis - Starladder Season 3 Final Özeti 

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin