Alman Otomotiv Devi Audi'den, e-Spor'a 750Bin Dolarlık Yatırım | E-spor Türkiye

Haberler

Alman Otomotiv Devi Audi'den, e-Spor'a 750Bin Dolarlık Yatırım

20.1.2017 19:36:23Alman Otomotiv Devi Audi'den, e-Spor'a 750Bin Dolarlık Yatırım

Danimarka'nın en büyük CS:GO organizasyonu Astralis takımı, Alman otomotiv devi, Audi'den sponsorluğu kaptı.

Astralis takımının sosyal medya kanalları üzerinden duyurduğu habere göre, takım Otomotiv devi Audi ile 750.000$'lık bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile birlilte Astralis takımı, 6 haneli sponsorluk anlaşması imzalayan ikinci e-spor takımı oldu.

Bu büyüklükte ilk desteği alan takım SK Gaming idi. SK Gaming 2017'nin ilk haftasınada kredi kartı sistemleri şirketi "Visa" ile 150.000$'lık sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

22-27 Ocak arası yapılacak olan ELEAGUE turnuvasında favoriler arasında gösterilen takımın aldıkları bu destek ve motivasyonla, turnuvada daha yüksek performans göstermesi bekleniyor. ELEAGUE'in twitch kanalları üzerinden yayınlanacak turnuvanın ilk roundunda Astralis takımı İsveç ekibi GODSENT ile karşılaşacak.

Sektörünün gelişimi karşısında kayıtsız kalamayan global şirketler yavaş yavaş yatırımlarını e-Spor'a kaydırmaya başladı. 21. yüzyılın en büyük spor topluluğu olacak e-Spor'a sırada hangi büyük şirket yatırım yapacak şimdilik bilemiyoruz fakat yatırım gerçekleştiğinde bunu ilk e-SporTürkiye'den duyacaksınız.

 

Yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin